Windows 11 z nowym skrótem klawiszowym. Może wyciszyć mikrofon

Windows 11 z nowym skrótem klawiszowym. Może wyciszyć mikrofon

Windows 11 - jedna z nowych tapet
Windows 11 - jedna z nowych tapet
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Karolina Kowasz
29.11.2021 12:56, aktualizacja: 22.03.2023 12:23

Do popularnych skrótów klawiszowych pozwalających na kopiowanie i wklejanie dołącza jeszcze jeden, który z pewnością przyda się wszystkim osobom pracującym zdalnie. Windows 11 pozwoli na szybkie wyciszenie mikrofonu lub jego ponownie włączenie.

Na tym nie koniec nowości, jak twierdzi Windows Latest. Microsoft wprowadził także eksperymentalną funkcję do komunikatora Microsoft Teams. Ma ona umożliwiać udostępnianie zawartości z innych aplikacji w trakcie wideokonferencji prowadzonych za pomocą aplikacji.

Win + Alt + K

Windows 11 otrzymał skrót klawiszowy, który umożliwia wyciszenie lub ponowne włączenie mikrofonu za pomocą jednego kliknięcia. Użytkownicy mogą tego dokonać jednocześnie naciskając kombinację Win + Alt + K. Należy jednak pamiętać, ze ten skrót obecnie działa tylko w aplikacji Microsoft Teams. Widać więc wyraźnie zamysł Microsoftu, który najwidoczniej dalej poszukuje udogodnień dla użytkowników swojego komunikatora.

Drugą nowością, tym razem już w samym komunikatorze Microsoft Teams, ma być szybkie udostępnianie treści bezpośrednio z paska zadań. Dzięki temu użytkownicy nie musieliby się już przełączać między oknami w trakcie rozmowy. Niestety, Microsoft dopiero pracuje nad tym udogodnieniem. Prawdopodobnie pojawi się ono dopiero z kolejną, dużą aktualizacją systemu.

Przyszłość skrótu

Nie wiadomo, czy Microsoft planuje rozszerzenie działania tego skrótu na cały system. Niewątpliwie ułatwiłoby to życie osobom, które na co dzień pracują z innymi komunikatorami. Biorąc jednak pod uwagę, że firma robi wszystko co się da, by promować własne rozwiązanie, użytkownicy raczej nie mają co liczyć na zwiększenie praktyczności tego skrótu.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)