Windows 365 "dla domu". Kilka pecetów w chmurze w jednej cenie

Windows 365 "dla domu". Kilka pecetów w chmurze w jednej cenie

Windows 10
Windows 10
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
10.07.2023 14:25, aktualizacja: 10.07.2023 17:22

Microsoft chce połączyć kilka wirtualnych komputerów z Windowsem w chmurze w pakiet i oferować go jako Windowsa 365 "dla domu" - wynika ze wstępnych ustaleń. W ten sposób system operacyjny w chmurze miałby być dostępny w niższej cenie dla kilku użytkowników pod tym samym adresem.

Windows wkrótce będzie dostępny jako usługa w chmurze, a Microsoft kombinuje w tle, jak sprzedać go w okazyjnej cenie także użytkownikom domowym - wynika z doniesień Windows Latest. Zakłada się, że działający przez sieć Windows 365 zostanie udostępniony jesienią tego roku, a wskazywać mają na to gotowe już odniesienia w testowym Windows 11, na które zwrócono uwagę w programie Insider.

Komputer w chmurze miałby zostać udostępniony przez Microsoft w ramach więcej niż jednego pakietu. W praktyce spodziewać się można analogii do pakietów Microsoft 365, które obejmują oprogramowanie z dawnych pakietów Office. Spekuluje się, że Windows 365 mógłby występować w wersji "personal" dla użytkownika indywidualnego oraz "family", a wówczas działać w kilku komputerach w rodzinie w jednym gospodarstwie domowym.

Windows 365 może w dłuższej perspektywie zyskać dużą popularność. W końcu użytkownik będzie mógł uruchomić "swój komputer" i dostać się do plików teoretycznie z dowolnego innego sprzętu na świecie, który tylko spełnia minimalne wymagania niezbędne do nawiązania połączenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Windows Latest przypomina, że na tę chwilę Windows 365 - pakiet stworzony dla małych firm - jest dostępny za 20 dolarów miesięcznie za użytkownika i daje dostęp do wirtualnego komputera z jednym vCPU, 2 GB pamięci operacyjnej i 64 GB pamięci na dane. To parametry, które trudno uznać za satysfakcjonujące do czegokolwiek więcej niż podstawowej pracy biurowej, ale dokładnie takie jest przeznaczenie tego sprzętu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (229)