Windows 7 już popularniejszy od XP

14.10.2011 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z przewidywaniami Windows 7 przegonił mającego przeszło dekadę Windowsa XP.

Dane zebrane przez StatCounter jednoznacznie świadczą o tym, że Windows 7 jest już popularniejszy od XP, który niedawno świętował swoje 10 urodziny. Co ważne, Windows 7 jest pierwszym systemem, któremu udało się tego dokonać. Tempo wzrostu liczby użytkowników „siódemki” jest niemal równe tempu spadku popularności XP. Z Windowsa 7 korzysta obecnie niecałe 42% użytkowników, a z XP nieznacznie mniej.

Viście nigdy nie udało się zdobyć nawet czwartej części rynku. Wyskakujące zdecydowanie za często okienka z informacjami o bezpieczeństwie i alarmami, bardzo słaba wydajność systemu i problemy ze sterownikami spowodowały, że wielu użytkowników domowych i wiele firm pominęło Vistę i przesiadło się z XP od razu na „siódemkę”… lub nadal korzysta z XP.

Windows 7 jest ponadto najlepiej sprzedającym się systemem w historii „okienek”. System nie dość, że usunął wszystkie niedogodności, z którymi borykali się użytkownicy Visty, to jeszcze trafił na bardzo dobry okres sprzedaży komputerów osobistych. Jednak szczyt popularności ten system ma jeszcze przed sobą, gdyż budzący mieszane uczucia i momentami kontrowersyjny Windows 8 nie od razu przekona do siebie miłośników systemów Microsoftu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)