Windows 8: App Store, Internet Explorer 10 i cała reszta

Windows 8: App Store, Internet Explorer 10 i cała reszta

Wojciech Cybulski
18.08.2011 00:10, aktualizacja: 18.08.2011 00:44

Choć do premiery Windows 8 zostało jeszcze sporo czasu, dzięki przeciekom wiemy coraz więcej o nadchodzącym systemie Microsoftu.

Do Sieci wyciekło kolejne testowe wydanie systemu Windows 8 oznaczone jako Build 8064. Jest to prawdopodobnie wczesny kandydat do wersji pre-beta. System zawiera kilka nowości względem poprzednich kompilacji, wśród których znalazł się nowy ekran BSOD (niebieski ekran śmierci) wyświetlający emoticon wyrażający smutek :( i podstawowe informacje o błędzie. Ponadto osoby testujące kompilację 8064 znalazły w niej nowe tapety i zauważyły zmiany w wyglądzie instalatora systemu. Windows 8 wzbogacił się także o nowy ekran ładowania (bootscreen) i kilka nowych ikon. Rolę przeglądarki internetowej pełni Internet Explorer 10 Developer Preview wyposażony w stosowny ekran powitalny. Co ciekawe, w systemie nie znajdziemy aplikacji Windows DVD Maker i Windows Media Center - prawdopodobnie Microsoft przygotowuje ich nowe wersje.

Warto także odnotować, że kilka godzin temu Microsoft potwierdził istnienie Windows 8 App Store. Plotki o sklepie z aplikacjami dla Windows wzorowanym na Android Market i Apple App Store pojawiały się już wcześniej, jednak do tej pory Microsoft nie komentował tych spekulacji. Teraz wiemy na pewno, że w ramach korporacji funkcjonuje zespół odpowiedzialny za stworzenie App Store dla Windows 8. Potwierdza to wpis Stevena Sinofsky'ego na oficjalnym blogu Microsoftu.

Windows 8 osiągnie status Beta na przełomie września i października.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)