Windows 8 mniej straszny dzięki Samsungowi

Windows 8 mniej straszny dzięki Samsungowi

28.08.2012 15:00

Nadchodzący system Microsoftu jest pod kilkoma względami przerażający dla przyzwyczajonego do poprzednich wersji użytkownika, chociażby z powodu braku menu Start, które towarzyszy nam od Windowsa 95 (17 lat!).

Konsekwencje braku tego elementu interfejsu mogą pchnąć użytkownika w dwóch kierunkach — z jednej strony można się przyzwyczaić do przypominającego Spotlight czy HUD mechanizmu uruchamiania programów, co może okazać się wygodne i oszczędzić sporo czasu, a z drugiej pewnym jest, że wiele osób będzie szukało programu spełniającego w jakimś stopniu funkcje menu start. Taki program otrzymają nabywcy komputerów Samsunga, który do maszyn z Windowsem 8 dołączy S Launcher. Dziś Samsung zaprezentował nową linię komputerów typu all-in-one, które działać mają pod kontrolą Windowsa 8. Maszyny zostały wyposażone w ekrany dotykowe, dzięki czemu można na nich w pełni wykorzystać interfejs Modern, oraz mają możliwość śledzenia ruchów użytkownika, dzięki czemu machnięciem ręki z odległości metra od monitora przyciszymy muzykę lub przerzucimy stronę. Na nich zainstalowany został także wspomniany program.

Obraz

Launcher S to prosty widżet, który zachowuje się jak stare, dobre menu start. Po kliknięciu na ikonkę pojawi się dobrze znana lista programów, a po rozpoczęciu pisania znalezione zostaną pasujące ustawienia. Najczęściej używane pozycje można „przypiąć” pod ikonką ustawień. Dodatkową opcją S Launchera jest możliwość łatwego otwierania plików i programów, które zostaną na niego przeciągnięte, podobnie jak ma to miejsce w przypadku różnego typu docków czy paska zadań Windowsa. Koncepcja jest ciekawa i może być przydatna, z pewnością zobaczymy też kolejne rozwiązania tego typu. Więcej na temat S Launchera można dowiedzieć się na Mashable, zaś komputery trafią do sklepów w październiku, razem z Windowsem 8.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)