Windows Core OS coraz bliżej. Odkryto nowe wzmianki w dokumentacji

Windows Core OS coraz bliżej. Odkryto nowe wzmianki w dokumentacji

Windows Core OS zbliża się wielkimi krokami, fot. materiały prasowe
Windows Core OS zbliża się wielkimi krokami, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek
17.09.2019 18:50

Windows Core OS został zauważony w dokumentacji, która trafiła do internetu. Według wielu osób jest to wskazówka, że już w październiku Microsoft może zaprezentować nowe urządzenie z serii Surface, które będzie miało dwa wyświetlacze.

Plotki na ten temat pojawiają się w sieci od wielu miesięcy. W styczniu głośno było o trwającej adaptacji Windowsa na potrzeby sprzętów z dwoma ekranami, zaś jeszcze w ubiegłym roku spekulowano o urządzeniu z Andromeda OS, które byłoby składane i wyposażone w rysik.

Fragment dokumentacji Microsoftu ze wzmianką o Windows Core OS.
Fragment dokumentacji Microsoftu ze wzmianką o Windows Core OS.

Kolejne informacje w tym zakresie pojawiły się dopiero w czerwcu bieżącego roku, kiedy do sieci trafiły doniesienia o rzekomych testach urządzenia o wewnętrznej nazwie Centaurus. Zakłada się, że chodzi o nowy sprzęt w ramach serii Surface, który będzie zdolny uruchamiać aplikacje z Androida.

Windows Core OS, o którym mowa teraz, został natomiast wymieniony w dokumentacji, która została udostępniona jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku. Serwis Windows Latest zwraca uwagę, że to pierwsza sytuacja, w której Microsoft oficjalnie użył nazwy Windows Core OS, o której wcześniej wyłącznie spekulowano.

Core OS ma być "lekką" odmianą Windowsa tylko z niezbędnymi elementami, dodatkowo przystosowaną w szczególności do działania w urządzeniach z dwoma wyświetlaczami. Jeśli wszystkie doniesienia się potwierdzą, system zostanie zaprezentowany wraz z nowym urządzeniem z serii Surface już w pierwszej połowie października bieżącego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)