Windows Embedded Handheld 6.5 na biznesowe urządzenia przenośne

Windows Embedded Handheld 6.5 na biznesowe urządzenia przenośne

Wojciech Cybulski
11.01.2011 10:08

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Microsoft wydała Windows Embedded Handheld 6.5 - mobilny system operacyjny bazujący na Windows Mobile 6.5.

Nowy system jest skierowany do klientów biznesowych, przykładających dużą wagę do bezpieczeństwa informacji. Microsoft zapewnia, że Windows Embedded Handheld 6.5 można w prosty sposób dostosować do indywidualnych potrzeb klientów - system może z powodzeniem działać na urządzeniach z ekranami o niestandardowych wielkościach i bez problemu obsłuży dodatkowy sprzęt. Produkcją urządzeń bazujących na WEH zajmie się Motorola. Co ważne, twórcy rozwiązań dostosowanych do Windows Mobile będą mogli w prosty sposób przenieść swoje produkty na nową platformę. Dzięki temu już na starcie nowy system uzyska dostęp do potężnej bazy oprogramowania i dedykowanych usług. Według planów firmy Microsoft system Windows Embedded Handheld 6.5 będzie wspierany do 2014 roku - zainteresowane firmy będą mogły ponadto skorzystać z subskrypcji na rozszerzone wsparcie, które będzie dostępne aż do 2019 roku.

Microsoft chce wydać w tym roku jeszcze jeden system mobilny dla biznesu - Windows Embedded Compact 7. Będzie on bazował na Windows Phone 7, który swoją premierę miał w październiku zeszłego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)