Windows Mobile 7 w dwóch smakach

Windows Mobile 7 w dwóch smakach

Redakcja
19.01.2010 13:11

Do Internetu przeciekły nowe informacje na temat kolejnego mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu. Windows Mobile 7, co do którego premiery pojawiły się ostatnio niejasności, ma być dostępny w dwóch wersjach. Pojawi się także poprawiona obsługa systemu nawigacji GPS.

Internetowy serwis WMExperts twierdzi, że udało mu się dotrzeć do wiadomości na temat Windows Mobile 7. Zdaniem dziennikarzy, Microsoft udostępni swoim klientom dwie wersje systemu: Windows Mobile Seven Media Edition oraz Windows Mobile Seven Business Edition. Pierwsza przeznaczona będzie dla entuzjastów i "zwykłych" użytkowników, druga natomiast - dla użytkowników biznesowych.

Nowa wersja oprogramowania dla telefonów komórkowych ma oferować odtwarzanie filmów HD i integrację z Xbox Live (który w Polsce nie jest dostępny), jak również takimi serwisami społecznościowymi jak Facebook czy Twitter. To wszystko będzie dostępne jedynie dla użytkowników Media Edition. Wersja biznesowa z kolei oferować będzie przede wszystkim zwiększoną stabilność i funkcje poprawiające bezpieczeństwo systemu, pozbawiona będzie natomiast wielu funkcji multimedialnych. Spore pole do popisu będą tu mieli zatem producenci smartphone'ów, którzy z pewnością będą chcieli załatać te luki w funkcjonalności.

Zmiany czekają również GPS. Jego obsługa ma zostać znacznie poprawiona - zwłaszcza jeśli chodzi o prędkość przesyłania danych. W tym celu do systemu Windows Mobile 7 zostanie wprowadzony program o nazwie Orion. Za pomocą nowego programu użytkownik telefonu będzie mógł zlokalizować siebie na mapie w przeciągu jednej sekundy.

Według oficjalnego stanowiska Microsoftu Windows 7 będzie miał swoją premierę pod koniec tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)