Windows Phone 8.1 bez przycisku „wstecz”?

Windows Phone 8.1 bez przycisku „wstecz”?

Windows Phone 8.1 bez przycisku „wstecz”?
10.10.2013 10:12

Premiera aktualizacji GDR3 dla Windows Phone 8, jeszcze przed nami, a już teraz pojawiają się przecieki odnośnie niezapowiedzianego oficjalnie Windows Phone 8.1. Jeśli informacje się sprawdzą, wraz z prezentacją nowej wersji mobilnych okienek w roku 2014, czeka nas niemała rewolucja. Wśród wielu zmian, o których mowa w przytoczonym wpisie, jedna nowość wydaje się postawić świat Windows Phone niemalże do góry nogami. Wszystko wskazuje na to, że wraz z prezentacją specyfikacji Windows Phone 8.1 (o znajomo brzmiącej nazwie kodowej „Blue”), zostanie usunięty fizyczny przycisk „wstecz”.

Prócz tej zaskakującej zmiany, nowa wersja ma usprawnić wielozadaniowość (dla przypomnienia, GDR3 pozwoli na bezpośrednie zamykanie aplikacji z menedżera zadań), dodać wsparcie dla ekranów powyżej siedmiu cali oraz wprowadzić łatwiejsze tworzenie aplikacji działających pod Windows Phone i Windows RT.

Obraz

Na koniec wróćmy jeszcze do hitu, jakim jest usunięcie przycisku „wstecz”. Microsoft chce iść podobną drogą jak Apple, których urządzenia również nie posiadają tej funkcji. Redmond ma się tłumaczyć tym, iż większość osób nie używa przycisku cofania zgodnie z założeniami. Wg spostrzeżeń, lwia część użytkowników zamyka aplikacje poprzez wciśnięcie środkowej ikonki z logo Windows (oczywiście nie zamyka to programu, a jedynie go „usypia”). Nie wiemy, czy takie radykalne posunięcie jest słuszne. Przycisk „wstecz” zdążył się już zadomowić w Windows Phone i jego usunięcie ze specyfikacji, nie wydaje się trafionym pomysłem. Co więcej, jeśli przytoczone zmiany okażą się prawdą, co się stanie z większością aplikacji, które używają cofania poprzez fizyczny przycisk w urządzeniu? Ta zmiana wydaje się tak olbrzymia, że aż nierealna. Chociaż podobnie mówili użytkownicy Windows Mobile, gdy dotarły do nich pierwsze wzmianki o specyfikacji i założeniach Windows Phone 7, zatem niczego nie możemy być pewni.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)