Windows Timeline: Microsoft zsynchronizuje wiele urządzeń dzięki Graph

Windows Timeline: Microsoft zsynchronizuje wiele urządzeń dzięki Graph

11.05.2017 18:19, aktual.: 12.05.2017 10:16

Aktualizacja,19:10 Jak zauważył Azgrel, Neowin donosi, że synchronizacja stanu Windows Timeline będzie obsługiwana wyłącznie przez asystentkę Windowsa 10, Cortanę. Ta jednak jest niedostępna w Polsce, przez co jedna z najciekawszych funkcji Windowsa 10 w Fall Creators Update nie będzie dostępna na Wisłą.

Po wrześniowej aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update, Windows będzie także wygodniejszy w użyciu dla użytkowników, którzy notorycznie korzystają z wielu urządzeń z systemem operacyjnym Microsoftu. W kolejnej aktualizacji zyskamy możliwość ułatwienia sobie pracy na wielu urządzeniach z wykorzystaniem Microsoft Graph.

One Drive na żądanie

W schowku Microsoftu pojawi się możliwość zautomatyzowanego tworzenia reguł wobec konkretnych plików. Będzie na przykład możliwe oznaczenie pliku, którego aktualna kopia zawsze ma się znajdować na dysku twardym.

Obraz

Możliwe będzie także wyznaczenie lokalizacji, która zawsze będą synchronizowane z innymi urządzeniami. Dostępne będzie na przykład wyznaczenie pulpitu jako udostępnianej przestrzeni.

Na komputerze innego użytkownika, który ma dostęp do tego samego konta, plik z pulpitu innej osoby także zostanie zaprezentowany. Nie będzie on jednak jeszcze wówczas pobierany, stanie się to dopiero na żądanie użytkownika.

Obraz

Windows Timeline

Dzięki Microsoft Graph dostępna będzie także funkcja Windows Timeline. Otrzymamy swojego rodzaju oś czasu, na której wyświetlane będą aktywności użytkownika w różnych aplikacjach. Znajdzie się tam informacja o dniu aktywności. W ten sposób możliwy będzie nowy sposób powrotu do rozpoczętej wcześniej pracy.

Największą zaletą jest jednak możliwość synchronizacji Windows Timeline czasu pomiędzy urządzeniami. Możliwe będzie zatem zsynchronizowanie stanu pracy nad dokumentem na różnych urządzeniach i szybkiego powrotu do punktu, w którym została wstrzymana. Oczywiście na zupełnie innym komputerze czy smartfonie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)