Windows Timeline opóźnione: nie trafi do Fall Creators Update

Windows Timeline opóźnione: nie trafi do Fall Creators Update
Oskar Ziomek

04.07.2017 11:42

Podczas tegorocznej konferencji deweloperskiej Build 2017 Microsoft ogłosił, że po jesiennej aktualizacji dla twórców w Windowsie 10, wśród wielu innych nowości pojawi się również funkcja o nazwie Windows Timeline. Choć z czasem okazało się, że zostanie powiązana z Cortaną, a co za tym idzie w naszym kraju będzie najpewniej niedostępna, teraz stało się jasne, że do Fall Creators Update w ogóle nie trafi.

Informację potwierdził na Tweeterze Joe Belfiore. Poinformował jednocześnie, iż Timeline ma się znaleźć w buildach dla insiderów, krótko po wydaniu Fall Creators Update. Można więc przypuszczać, że w ostatecznej formie funkcja trafi do stabilnego wydania systemu wraz z kolejną dużą aktualizacją w 2018 roku:

Correct. Timeline won't be in the Fall Creators Update. We're planning for it to be in early insider builds shortly after FCU is out.

— Joe Belfiore (@joebelfiore) 3 lipca 2017Windows Timeline to funkcja, która rejestrować będzie aktywność użytkownika, by móc zaprezentować ją na czytelnej osi, a tym samym umożliwić powrót do dowolnego etapu pracy z poprzednich godzin, a nawet dni. Całość ma się oczywiście także opierać o synchronizację pomiędzy urządzeniami, aby umożliwić kontynuację edycji dokumentu na innym komputerze lub smartfonie.

Obraz

Trzeba przyznać, iż funkcja zapowiadała się na jedną z ciekawszych nowości w systemie. Microsoft jednak nie pierwszy raz nie wywiązał się ze swoich obietnic, przesuwając datę premiery nowego rozwiązania. Podobna sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu, gdy przed premierą Creators Update okazało się, że do aktualizacji nie trafi zapowiadana, pełna implementacja funkcji My People.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)