Windows Update for Business: Microsoftu sposób na aktualizacje w firmach

Windows Update for Business: Microsoftu sposób na aktualizacje w firmach

Windows Update for Business: Microsoftu sposób na aktualizacje w firmach
Redakcja
05.05.2015 10:59

Microsoft postanowił w pewien sposób rozwiązać problemy związane z nieprawidłowymi aktualizacjami systemu Windows oraz ułatwić sam proces aktualizacji. Windows Update for Business to, jak sama nazwa wskazuje, rozwiązanie przygotowane z myślą o firmach, gdzie nie można sobie pozwolić na przestoje związane z awariami po aktualizacjach.

Aktualizacje systemu Windows to rzecz niezbędna, choć czasami powodująca trudności. Pół biedy, gdy dotyczą one pojedynczych użytkowników domowych – znacznie gorzej, gdy w wyniku jakiegoś problemu unieruchomiona zostaje infrastruktura informatyczna firmy. Rzecz jasna przy dobrej organizacji administratorzy najpierw testują wszystkie poprawki, a dopiero wtedy uruchamiają aktualizacje. Microsoft postanowił proces ten ułatwić wprowadzając kilka zmian. Zaznaczmy, że Windows Update for Business jest przeznaczone dla systemu Windows 10. To właśnie ta wersja posiada zupełnie nowy sklep z aplikacjami, to również ta wersja będzie działać na najróżniejszym sprzęcie, poczynając od sprzętu Internetu Rzeczy i smartfony, poprzez laptopy, konsole aż po duże urządzenia all-in-one.

Obraz

Nowy mechanizm aktualizacji czerpie garściami z procesu tworzenia nowego systemu i wydawania wersji testowych. Również tu znajdziemy osobne cykle wydawnicze, administratorzy w firmach będą mogli ustalić, które urządzenia otrzymają aktualizację na początku (np. telefony), a które w późniejszym okresie. Kolejna zintegrowana opcja to zautomatyzowane okienka serwisowe, w których przypadku da się ustalić, kiedy aktualizacje mogą być instalowane, a kiedy bezwzględnie nie powinno dochodzić do takiego procesu. Dzięki temu żadne paczki poprawek nie będą instalowane w sytuacji, gdy jest to niepożądane (np. dzień przed ważnym zebraniem i prezentacją w firmie).

Windows Update for Business będzie mogło wykorzystać zalety przesyłania danych w modelu peer-to-peer, co ma z kolei odciążyć sieci i pozwolić na lepsze ich wykorzystanie przy ograniczonym łączu. Nowy system pozwoli także na integrację z już istniejącymi narzędziami jak System Center i Enterprise Mobility Suite. Na koniec warto zapytać o koszty tych wszystkich nowości. Microsoft zdecydował, że w przypadku Windows w wersji Pro i Enterprise będą one dostępne zupełnie za darmo. Najwyraźniej jest to dodatkowa zachęta dla firm, aby po premierze przesiąść się na nowy system.

Przy okazji ogłoszenia nowego mechanizmu Microsoft nie omieszkał skrytykować Google za to, że ta korporacja nie dba o aktualizacje Androida i tym samym naraża na szwank bezpieczeństwo firm, które korzystają z tego systemu. Z Windows 10 ma być inaczej, ma być lepiej, a nowy system aktualizacji pozwoli na dostarczenie nie tylko poprawek bezpieczeństwa, ale również nowych funkcji. Jak będzie? Zarówno biznes, jak i użytkownicy domowi zweryfikują te zapewniania, już po oficjalnej premierze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)