bEqYTqxx
Wine ikona

Wine4.0

Pobierz program
przy pomocy Asystenta pobierania
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Wine jest warstwą tłumaczącą i ładującą programy, zdolną uruchomić Windowsowe aplikacje na macOS i innych systemach, zgodnych ze standardem POSIX. Wine w tej wersji obsługiwany jest z wiersza poleceń.

bEqYTqxz

Programy Windowsowe uruchomione pod Wine zachowują się mniej-więcej tak, jak zachowywałyby się w środowisku naturalnym, bez strat związanych z wydajnością i większym wykorzystaniem pamięci przez emulator. Programy wyglądają jak na Windowsie, choć otrzymują systemowe ramki OS X i poddają się działaniom menedżera okien.

Nie ma gwarancji, że wybrany program będzie działał bezproblemowo z Winem. Twórcy Wine'a przygotowali listę kompatybilnych aplikacji, z którymi nie powinno być problemów. Obsługa programów 64-bitowych jest wciąż eksperymentalna.

Do prawidłowego działania programów .NET potrzebny będzie Mono Framework, który może zostać zainstalowany automatycznie.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Linki do programu
bez Asystenta pobierania
Wine 4.0wersja stabilna (Mac)
Wine2.6 devel
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
ProducentCodeWeavers
Liczba pobrań5 823
Data aktualizacji24 sty 2019
Rozmiar pliku121.75 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Wine ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEqYTqyv