MacOSProgramowanieBiblioteki i FrameworkiWine
Wine ikona

Wine5.7

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Wine jest warstwą tłumaczącą i ładującą programy, zdolną uruchomić Windowsowe aplikacje na macOS i innych systemach, zgodnych ze standardem POSIX. Wine w tej wersji obsługiwany jest z wiersza poleceń.

Programy Windowsowe uruchomione pod Wine zachowują się mniej-więcej tak, jak zachowywałyby się w środowisku naturalnym, bez strat związanych z wydajnością i większym wykorzystaniem pamięci przez emulator. Programy wyglądają jak na Windowsie, choć otrzymują systemowe ramki OS X i poddają się działaniom menedżera okien.

Nie ma gwarancji, że wybrany program będzie działał bezproblemowo z Winem. Twórcy Wine'a przygotowali listę kompatybilnych aplikacji, z którymi nie powinno być problemów. Obsługa programów 64-bitowych jest wciąż eksperymentalna.

Do prawidłowego działania programów .NET potrzebny będzie Mono Framework, który może zostać zainstalowany automatycznie.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentCodeWeavers
Liczba pobrań8 155
Data aktualizacji19 sty 2022
Rozmiar pliku271.77 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Wine ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)