Wiosenne wydanie Windows 10 przyniesie zmiany w ustawieniach prywatności

Wiosenne wydanie Windows 10 przyniesie zmiany w ustawieniach prywatności
19.01.2018 16:16
Wiosenne wydanie Windows 10 przyniesie zmiany w ustawieniach prywatności

Kolejna duża aktualizacja Windows 10, obecnie znana pod nazwą Redstone 4 (wersja 1803), przyniesie nowe możliwości w ustawieniach prywatności. Microsoft chce ułatwić kontrolę nad dostępem do danych.

W testowej kompilacji Windows 10 (wersja 17074), po wejściu do sekcji Prywatność w aplikacji Ustawienia, zobaczymy trzy nowe wpisy. Na liście już dostępnych opcji, pojawiły się sekcje – Dokumenty, Zdjęcia i Wideo. Pozwalają ona zarządzać dostępem aplikacji do folderów na dysku komputera, a dokładniej do biblioteki multimediów. Warto zwrócić uwagę, że opis nowej funkcji sugeruje w ustawieniach możemy zablokować dostęp nie tylko konkretnym aplikacjom, ale także... systemowi.

źródło: ghacks.net
źródło: ghacks.net

Jeśli w ustawieniach prywatności wydamy zgodę na dostęp, to osoby korzystające z danego urządzenia, będą mogły z poziomu aplikacji lub systemu zyskać dostęp do zgromadzonych plików. Jeśli odmówimy, to biblioteka wybranych danych zostanie „ukryta”. Nie jest jeszcze jasne, jak działać będzie funkcja zablokowania dostępu systemowi Windows – rozsądnym wydaje się rozwiązanie, w którym biblioteka zostania odizolowana w osobnym kontenerze z limitowanym dostępem.

Na razie funkcja jednak nie działa sprawnie – różnica po zablokowaniu nie została zauważona. Wciąż można zarządzać plikami z poziomu Eksploratora plików czy skanować dany folder z wykorzystaniem Windows Defendera. Możliwe, że obecny brak efektu spowodowany jest przez niepełną implementację lub nakładane ograniczenia dotyczą wyłącznie zautomatyzowanych procesów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)