Wizualne wyszukiwanie od Google

Wizualne wyszukiwanie od Google

Wojciech Cybulski
07.12.2009 12:02

Google pracuje nad stworzeniem mobilnej aplikacji przeznaczonej do wizualnego wyszukiwania informacji - Google Visual Search.

Technologia została opracowana z myślą o mobilnych urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu Android - wystarczy, że użytkownik sfotografuje dowolny obiekt a usługa wywoła wyszukiwanie informacji na jego temat. Początkowo Google chce skierować Visual Search w stronę turystów. Wyobraź sobie, że jesteś turystą i po przybyciu na miejsce chciałbyś wiedzieć więcej na temat tego, gdzie jesteś i co widzisz - wystarczy zrobić zdjęcie zabytku, by został on przez nas zidentyfikowany - powiedział Hartmut Neven, Product Manager w Google. Neven dodał, iż aktualnie inżynierowie korporacji udoskonalają mechanizm wyszukiwania, likwidują dostrzeżone błędy i budują bazę danych niezbędną do prawidłowego działania technologii. Nie chciał jednak zdradzić, kiedy i na jakich platformach poza mobilnym Androidem zadebiutuje Google Visual Search.

Google pracuje nad technologiami związanymi z Visual Search od dość dawna. Już w 2006 roku korporacja przejęła spółkę Neven Vision posiadającą wiele cennych patentów związanych z wizualnym wyszukiwaniem informacji w telefonach komórkowych z aparatem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)