Własne miasto zbudujemy też na smartfonach i tabletach

Strona głównaWłasne miasto zbudujemy też na smartfonach i tabletach
10.09.2014 16:18
Własne miasto zbudujemy też na smartfonach i tabletach

Tworzonej przez studio Maxis serii gier SimCity, pozwalającej na zbudowanie własnej metropolii, nie trzeba przedstawiać żadnemu graczowi. Premiera pierwszej część odbyła się w 1989 roku i od tego momentu, co jakiś czas pojawia się kolejna odsłona. Najnowsza gra z tej serii swoją premierą miała w 2013 roku i przez graczy oraz dziennikarzy została przyjęta raczej chłodno. Największe kontrowersje wzbudzał system zabezpieczeń, aby grać musieliśmy być cały czas podłączeni do sieci, niestety na początku często pojawiały się problemy ze stabilnością serwerów. Firma w końcu zdecydowała się wydanie aktualizacji, która pozwoliła na zabawę offline.

350125525429348289

Mimo wszystkich popełnionych przez Electronic Arts błędów, najnowsza część SimCity cieszyła się sporym zainteresowaniem. W związku z tym, że EA stara się wydawać większość swoich popularnych gier na wszystkie platformy, to pojawienie się SimCity na urządzeniach mobilnych było praktycznie pewne. Z najnowszych informacji wynika, że własne miasto będziemy mogli zbudować również na smartfonach i tabletach, działających pod kontrolą Androida i iOS. SimCity BuildIt ma być zupełnie nową odsłoną serii, producent obiecuje, że gra zostanie przystosowana do mniejszych, dotykowych wyświetlaczy. Dodatkowo EA chwali się, że ich tytuł będzie najbardziej zaawansowaną symulacją budowania na urządzeniach mobilnych. Nie została podana data premiery, a także cena gry. Możliwe, że w SimCity BuildIt, podobnie jak w mobilną wersję The Sims zagramy za darmo, ale za dodatkowe, usprawniające rozgrywkę elementy będziemy musieli zapłacić.

350125525429479361

Z pewnością wielu fanów serii z niecierpliwością czekało na wiadomość o mobilnej wersji SimCity. Oby tylko EA wyciągnęło wnioski z premiery pecetowej odsłony z 2013 roku, a także oby cena była akceptowalna do przeciętnego odbiorcy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (7)