Wrześniowa aktualizacja Windows 8.1 popsuła logowanie przez Konto Microsoft

Wrześniowa aktualizacja Windows 8.1 popsuła logowanie przez Konto Microsoft

Wrześniowa aktualizacja Windows 8.1 popsuła logowanie przez Konto Microsoft
25.09.2017 11:55

O Windowsie 8.1 Microsoft zapewne chciałby już zapomnieć,jednak póki co nie może, system ten cieszy się pełnym wsparciemdo 9 stycznia 2018 roku. Wsparcie to już dziś jednak jest takiesobie. Wywołany wrześniowymi aktualizacjami poważny błąd wmechanizmie logowania uniemożliwił wielu użytkownikom zalogowaniesię do swoich komputerów za pomocą kont Microsoftu – i do tejpory pozostają oni bez żadnej pomocy.

Już od 13 września, wielu użytkowników Windowsa 8.1 donosi, żeprzy próbie zalogowania za pomocą Konta Microsoft do systemu,dostają jedynie powiadomienie o błędzie – niemożnośćzalogowania się do usług Microsoftu. Rozwiązaniem w razieponownego wystąpienia błędu ma być wyszukanie hasła „problemyz siecią” na ekranie startowym.

19 września pracownica pomocy technicznej Microsoftu przyznała,że jest to znana usterka w Windowsie 8.1, wprowadzona właśnieprzez wrześniową aktualizację. Obiecano, że błąd naprawiony mabyć tak szybko, jak tylko możliwe i że użytkownicy zostanąpowiadomieni, gdy tylko poprawka zostanie wydana. 25 września – iwciąż o tej sprawie cicho.

Jeśli dotknął Was problem z logowaniem przez Konto Microsoft,pomocne może okazać się odinstalowanie dostarczonych we wrześniudla Windows 8.1 paczek aktualizacyjnych. Nie wiadomo, która wywołaławspomniany problem, ale 12 września wydano aktualizację KB4038793(zabezpieczenia), KB4036586(zbiorcze zabezpieczenia Internet Explorera) oraz KB4038792(miesięczny pakiet zbiorczy aktualizacji kompilacji systemuoperacyjnego). 19 września pojawił się zaś KB4038774 (zestaw monthly rollup).

Aby usunąć aktualizację w Windows 8.1, należy otworzyć usługęWindows Update i wybierać pozycję Ustawienia > Zmień ustawieniakomputera > Aktualizacje i odzyskiwanie > Windows Update.Następnie należy wybrać pozycję Wyświetl historię aktualizacji,wskazać tam aktualizację, którą chce się usunąć, a następniewybrać pozycję Odinstaluj.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)