Wszyscy zapłacą abonament RTV, chyba że zgłoszą brak odbiornika. Projekt PiS jest już gotowy

Wszyscy zapłacą abonament RTV, chyba że zgłoszą brak odbiornika. Projekt PiS jest już gotowy27.09.2016 11:09
Wszyscy zapłacą abonament RTV, chyba że zgłoszą brak odbiornika. Projekt PiS jest już gotowy

To już całkiem prawdopodobne, że czeka nas rejestrowanie faktunieposiadania odbiornika telewizyjnego. Pomysł prezesaTVP bardzo się spodobał w partii rządzącej. Posłanka PiSElżbieta Kruk poinformowała, że projekt nowelizacji ustawyabonamentowej, w którym zmienione zostaną m.in. procedury poboruabonamentu radiowo-telewizyjnego, jest już gotowy. Ma trafić doSejmu w przyszłym miesiącu. To dla mediów narodowych kluczowakwestia – od tego, czy uda się zdobyć więcej pieniędzy zależyto, czy znajdą się środki na realizację nowych polskich seriali.

Przypomnijmy genialny w swojej prostocie pomysł Jacka Kurskiego:chce on, by obywatele nie musieli rejestrować odbiornika.Domniemywałoby się, że każdy w domu telewizor ma. Każdy byłbywięc domyślnie objęty obowiązkiem płacenia abonamenturadiowo-telewizyjnego. A jeśli ktoś odbiornika telewizyjnego czyradiowego nie ma, to musi to zgłosić, zarejestrować się naurzędzie pocztowym, jako medialny outsider. Będą oczywiściekontrole prawdziwości takich zgłoszeń.

Nie trzeba listonoszy zaglądających do salonu. Poczta Polskauzyska po prostu prawo wglądu do rejestrów operatorów telewizjicyfrowych i kablowych. Zapyta po prostu, czy osoba z danym numeremPESEL ma wykupioną usługę płatnej telewizji. A jeśli takąusługę ma, to można założyć, że ma i telewizor. Niech więc zamożliwość jego posiadania płaci. Mówi się o kwotach 12-15 złmiesięcznie – a to ma dać TVP dodatkowo około 2 mld złotych.

Zasiadająca w Radzie Mediów Narodowych posłanka PiS ElżbietaKruk poinformowała, że projekt nowelizacji ustawy abonamentowej matrafić pod obrady Sejmu w przyszłym miesiącu, najprawdopodobniejna drugim posiedzeniu, tj. po 19 października. Będzie to projektposelski, autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Uważa się,że taka forma ustawy abonamentowej, odwracająca źródło powstaniazobowiązania, nie będzie mogła być podważona przez KomisjęEuropejską, jak to było przy poprzednim podejściu do reformyfinansowania mediów narodowych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (456)