Wyciekł testowy Facebook Home, na iOS raczej się nie pojawi

Wyciekł testowy Facebook Home, na iOS raczej się nie pojawi

08.04.2013 14:05, aktualizacja: 08.04.2013 16:24

Do debiutu Facebook Home — nakładki na Androida, która ma integrować serwis z systemem — pozostały 4 dni, ale niektórzy nie mogą się doczekać. Testowe wersje aplikacji udostępnił serwis MoDaCo.

Na wstępie należy zaznaczyć, że sa to aplikacje pochodzące z testowego ROM-u dla HTC First. Aby je zainstalować, w większości przypadków nie trzeba rootować telefonu, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie są szczególnie stabilne (zrzuty ekranu pochodzą z HTC Desire Z z Androidem 4.2.2, na którym to Home ma poważne problemy z wyświetlaniem grafik z postów znajomych i literami diakrytyzowanymi). Nie da się zainstalować tych aplikacji razem ze starą aplikacją Facebooka i trzeba upewnić się, że można się jej pozbyć z urządzenia (niektórzy producenci umieszczają ją na stałe w ROM-ach). Co więcej, niektóre źródła mówią, że to oprogramowanie nie będzie działać prawidłowo na urządzeniach, których ekrany mają rozdzielczość większą niż 1280×768. Aplikacje udostępnione przez MoDaCo zostały podpisane prywatnym kluczem Paula O'Briena, który to nie chciał publikować aplikacji podpisanych testowym kluczem Facebooka ze względu na bezpieczeństwo.

Obraz

Do pobrania są: Katana 2.3-dev — główna aplikacja do obsługi serwisu, Orca (Messenger 2.3.1-inhouse) — czat zintegrowany SMS-ami, oraz Home 1.0. Aplikacje Facebooka po debiucie 12 kwietnia działać mają tylko na kilku urządzeniach (HTC One X, HTC One X+, Samsung GALAXY S III, Samsung GALAXY Note II, HTC One Samsung GALAXY S4), ale dzięki staraniom osób lubiących majstrować przy Androidzie z pewnością szybko pojawią się także dla innych urządzeń.

Jak łatwo było się domyślić, Facebook Home raczej nie pojawi się na urządzeniach z iOS. Mark Zuckerberg niejednokrotnie podkreślał, że Facebook ma świetne relacje z firmą Apple, ale nie są one w stanie zmienić jej zamiłowania do kontrolowania wyglądu i sposobu interakcji z urządzeniem. Facebook Home zmienia ekran blokowania, ekran domowy, powiadomienia i listę aplikacji — Apple na to z pewnością nie pozwoli.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)