Wyczekiwana aktualizacja LG G5. Ponad dwuletni smartfon dostaje Androida Oreo

Wyczekiwana aktualizacja LG G5. Ponad dwuletni smartfon dostaje Androida Oreo

Wyczekiwana aktualizacja LG G5. Ponad dwuletni smartfon dostaje Androida Oreo
Oskar Ziomek
03.09.2018 08:12, aktualizacja: 03.09.2018 08:33

Firma LG stara się wywiązać ze swojej obietnicy częstego i dużo szybszego niż dotychczas udostępniania aktualizacji do swoich smartfonów. Ma to zagwarantować użycie oprogramowania Software Update Center, ale także aktualizacje, które pojawiają się przez kanał OTA, a więc są pobierane bezpośrednio przez smartfon. Dobra wiadomość dotyczy tym razem użytkowników ponad dwuletniego już LG G5, dla którego pojawiła się właśnie aktualizacja do Androida Oreo. Choć na tę chwilę dostępna jest tylko w Korei, udostępnienie jej na innych rynkach jest już więc najpewniej tylko kwestią czasu.

O wydaniu aktualizacji dla G5 informuje serwis XDA Developers. W tym przypadku nowy Android pojawił się bezpośrednio na smartfonach użytkowników w Korei, bez konieczności sięgania po wspomniane oprogramowane Software Update Center. Warto jednak dodać, że historia aktualizowania smartfonów LG pamięta przypadki, w których nowe oprogramowanie było dostępne dużo szybciej właśnie z poziomu komputera. Gdy użytkownik zdecydował się zaktualizować smartfon ręcznie, nie czekając na udostępnienie oprogramowania przez kanał OTA, mógł wcześniej korzystać z nowego Androida.

Moduł z akumulatorem wysunięty z obudowy LG G5.
Moduł z akumulatorem wysunięty z obudowy LG G5.

LG G5 to flagowy model z początku 2016 roku, który jako jeden z pierwszych smartfonów na rynku wyposażono w dwa obiektywy głównego aparatu, ale nie tylko. Cechą szczególną są również modularne elementy konstrukcji, które jak się okazało nie przyjęły się na rynku i przez większość osób były traktowane jako niepotrzebne skomplikowanie budowy. Bez wątpienia powodem, dla których moduły się nie sprawdziły, były również ówczesne ceny dodatkowych elementów, które były liczone w setkach złotych. Co więcej, sama oferta modułów była raczej uboga i składała się tylko z kilku ciekawych propozycji, ale i tak nie dość interesujących, by mogło to uzasadniać ich wygórowane ceny. Użytkownik chcący doposażyć G5 (wycenionego wówczas na około 3 tysiące złotych) w przetwornik DAC w formie modułu, musiał wydać na niego dodatkowe 700 złotych.

Większość osób z pewnością korzysta więc z G5 nie zmieniając na co dzień modułów, toteż szansą na zwiększenie funkcjonalności urządzenia może być właśnie aktualizacja oprogramowania. Android Oreo to kilka ciekawych zmian względem poprzednika. Na czele pojawia się natywna obsługa trybu Picture-in-Picture, lepsze zarządzanie procesami w tle czy wyciszanie powiadomień. LG G5 został wydany jeszcze z Androidem 6 Marshmallow i zdążył już oczywiście dostać aktualizację do wersji 7 Nougat. Teraz nadszedł czas na wersję 8 Oreo, ale wydanie Androida 9.0 Pie dla tego modelu wydaje się już mało prawdopodobne.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)