Wydatki na reklamę w Sieci drastycznie rosną

Wydatki na reklamę w Sieci drastycznie rosną

Wojciech Cybulski
09.06.2011 03:05, aktualizacja: 09.06.2011 10:46

Firmy przeznaczają na reklamę w Internecie coraz większe sumy, jednak nigdy wzrost wydatków na ten cel nie był tak dynamiczny jak obecnie. Jak wyliczyli analitycy serwisu eMarketer.com, w tym roku wydamy na reklamę w Sieci 20% więcej, niż w poprzednim.

W 2010 roku łączne wydatki na reklamę w Internecie wyniosły 26 miliardów dolarów. W tym roku będzie to suma o 1/5 większa - 31,3 miliarda dolarów. Największy wzrost wydatków zanotują reklamy wideo - firmy przeznaczą na ten cel 2,2 miliarda dolarów - ponad połowę więcej, niż w zeszłym roku. Jednak tradycyjnie najwięcej pieniędzy zostanie wydanych na reklamę w wyszukiwarkach internetowych - przeznaczona na ten cel kwota 14,4 miliarda dolarów trafi w większości do Google, który jest na tym rynku niekwestionowanym liderem. Warto zauważyć, że w kolejnych latach wzrost wydatków na reklamę w Sieci nie będzie już tak dynamiczny jak obecnie. Według szacunków do roku 2015 rynek reklam internetowych ma być wart 49,5 miliarda dolarów.

Wzrost wydatków na reklamę w Sieci jest zupełnie naturalny i ma bezpośredni związek z cyfryzacją naszego życia. Nie należy się jednak spodziewać, by w ciągu najbliższych 10 lat kampanie reklamowe w Internecie były droższe od tych tradycyjnych, realizowanych za pomocą billboardów i spotów telewizyjnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)