Wykorzystaj klawiaturę i szybko posegreguj pliki z moveQueue

Strona głównaWykorzystaj klawiaturę i szybko posegreguj pliki z moveQueue
17.03.2017 18:31
Wykorzystaj klawiaturę i szybko posegreguj pliki z moveQueue

Rozdzielanie dużej liczby plików pomiędzy foldery, aby zaprowadzić porządek w komputerze z Windowsem, może być czasochłonne. Również dlatego, że systemowy Eksplorator wykonuje wszystkie działania na bieżąco, zmuszając nas do oczekiwania aż pliki faktycznie zostaną przeniesione lub skopiowane do nowych lokalizacji. Rozwiązaniem tego problemu może być moveQueue – aplikacja pozwalająca z wykorzystaniem klawiatury szybko i „na sucho” zaplanować przenoszenie plików, a dopiero później faktycznie wykonać zadane operacje.

Korzystanie rozpocząć należy od wskazania w prawej części interfejsu katalogów, do których będziemy chcieli rozdzielać pliki. Możliwe jest tu zapisywanie wielu ich list, aby później łatwo przełączać się pomiędzy kontekstami, tworząc niezwiązane ze sobą bazy folderów dotyczących przykładowo pracy czy rozrywki. Mówiąc prościej: na liście „multimedia” mogą znajdować się docelowe ścieżki z folderami na zdjęcia, muzykę i filmy, zaś na przykład na liście „dokumenty” – katalogi, do których będziemy przenosić PDF-y, pliki Worda lub Excela. Mamy tutaj pełną dowolność.

Dodając do listy każdy nowy folder, konieczne będzie ustalenie skrótu klawiaturowego, który będzie mu odpowiadać. Nie są tutaj wymagane skomplikowane kombinacje: wystarczą nawet pojedyncze litery. Możemy również zdecydować, czy do danego katalogu pliki mają być przenoszone, czy tylko kopiowane.

350197146911598529

Kiedy wszystko będzie już skonfigurowane, możemy przystąpić do dzielenia plików. Wystarczy więc teraz wczytać folder, w którym znajdują się elementy do podziału, a następnie każdemu plikowi przypisać katalog, do którego zostanie przeniesiony (lub skopiowany, zgodnie z wcześniejszym wyborem).

Odbywa się to bardzo wygodnie, wystarczy bowiem podświetlić kolejny element na liście, a potem nacisnąć przypisaną literę na klawiaturze (lub inny ustalony skrót), aby jako ścieżkę docelową ustawić jeden z wybranych wcześniej folderów. Jeśli się pomylimy, nie ma problemu z poprawkami, ponieważ faktyczne przeniesienie plików dopiero przed nami.

Zatem kiedy już prześledzimy całą listę i będziemy zdecydowani aby wykonać zaplanowane działania, pozostaje skorzystanie z przycisku Execute Actions – dopiero teraz system zajmie się fizycznym transferem danych. Ponieważ planując operacje nie musieliśmy czekać na ich wykonanie, jeśli pracowaliśmy na odpowiednio dużej liczbie sporych plików, można mówić o zysku czasowym.

Aplikacja moveQueue jest dostępna do pobrania z naszej bazy oprogramowania dla systemu Windows.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (11)