Wypożyczanie e-booków przez biblioteki robi się coraz popularniejsze. Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zdecydowała się za to pójść o krok dalej i udostępniać swoim czytelnikom czytniki.

bESzYVCd
350111941689305025

Instytucja ma do wypożyczenia 28 czytników Kindle 5 Classic, jednak w przyszłym roku planuje zaoferować ich jeszcze więcej. Czytelnik może wypożyczyć urządzenie na jeden miesiąc z możliwością przedłużenia okresu wypożyczenia o kolejny miesiąc, pod warunkiem, że sprzęt nie został wcześniej zamówiony przez inną osobę. Za przetrzymanie Kindle'a użytkownik zapłaci karę – złotówkę za każdy dzień przetrzymania.

Zdjęcie jednego z dostępnych czytników
Zdjęcie jednego z dostępnych czytników

Co ważne, biblioteka wypożycza puste czytniki, na które możemy wgrać swoje własne e-booki. Możemy też skorzystać z jednej z wielu bezpłatnych baz książek w Sieci, jak chociażby Wolne Lektury. Niestety Dolnośląska Biblioteka Publiczna nie posiada własnych zbiorów e-booków. Mimo to czytniki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zgodnie z informacjami, jakie otrzymaliśmy drogą mailową, zainteresowanie nimi jest tak duże, że wszystkie zostały wypożyczone już w ciągu pierwszych dwóch dni akcji.

bESzYVCf

Regulamin wypożyczania czytników oraz zasady korzystania z Kindle możecie znaleźć na stronie biblioteki. Jeżeli zaś chcecie natychmiast wypożyczyć czytnik, to swoje kroki musicie skierować pod adres Rynek 58 (oczywiście we Wrocławiu).

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (20)
bESzYVDb