Wypożycz czytnik e-booków w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Strona głównaWypożycz czytnik e-booków w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej
03.09.2014 12:20
Zdjęcie jednego z dostępnych czytników
Zdjęcie jednego z dostępnych czytników
bDUbtfCK

Wypożyczanie e-booków przez biblioteki robi się coraz popularniejsze. Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zdecydowała się za to pójść o krok dalej i udostępniać swoim czytelnikom czytniki.

bDUbtfCd
350111942175843785

Instytucja ma do wypożyczenia 28 czytników Kindle 5 Classic, jednak w przyszłym roku planuje zaoferować ich jeszcze więcej. Czytelnik może wypożyczyć urządzenie na jeden miesiąc z możliwością przedłużenia okresu wypożyczenia o kolejny miesiąc, pod warunkiem, że sprzęt nie został wcześniej zamówiony przez inną osobę. Za przetrzymanie Kindle'a użytkownik zapłaci karę – złotówkę za każdy dzień przetrzymania.

Zdjęcie jednego z dostępnych czytników
Zdjęcie jednego z dostępnych czytników

Co ważne, biblioteka wypożycza puste czytniki, na które możemy wgrać swoje własne e-booki. Możemy też skorzystać z jednej z wielu bezpłatnych baz książek w Sieci, jak chociażby Wolne Lektury. Niestety Dolnośląska Biblioteka Publiczna nie posiada własnych zbiorów e-booków. Mimo to czytniki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zgodnie z informacjami, jakie otrzymaliśmy drogą mailową, zainteresowanie nimi jest tak duże, że wszystkie zostały wypożyczone już w ciągu pierwszych dwóch dni akcji.

bDUbtfCf

Regulamin wypożyczania czytników oraz zasady korzystania z Kindle możecie znaleźć na stronie biblioteki. Jeżeli zaś chcecie natychmiast wypożyczyć czytnik, to swoje kroki musicie skierować pod adres Rynek 58 (oczywiście we Wrocławiu).

Udostępnij:
bDUbtfDb