Wyprodukowano najmniejszy układ GPU dla Androida Wear. PowerXR GX5300 znajdzie zastosowanie w piekarnikach

Strona głównaWyprodukowano najmniejszy układ GPU dla Androida Wear. PowerXR GX5300 znajdzie zastosowanie w piekarnikach
17.07.2014 20:49
Wyprodukowano najmniejszy układ GPU dla Androida Wear. PowerXR GX5300 znajdzie zastosowanie w piekarnikach
Tomek Kondrat
Tomek Kondrat
bDUoVVnq

Firma Imagination Technologies wprowadza na rynek nowy układ graficzny przeznaczony dla urządzeń ubieralnych. PowerXR GX5300 jest najmniejszym układem OpenGL ES 2.0 GPU, który może zostać wykorzystany do pracy z Androidem albo Androidem Wear. Układ zajmuje jedynie 0,55 mm² i został wykonany w procesie technologicznym 28 nm.

bDUoVVmJ

Malutki układ GPU został stworzony z myślą o obsłudze małych aplikacji, które wymagają renderowania grafiki OpenGL ES. Obecna generacja smartwatchy może renderować grafikę wyłącznie w trybie software'owym. Urządzenia będą mogły użyć układu GPU w celu odciążenia procesora. Według producenta, PowerVR GX530 bez problemu poradzi sobie z wyświetleniem obrazu w rozdzielczości 480p, a nawet 720p.

350110344498406857

Imagination Technologies jest oficjalnym partnerem Android Wear i już wkrótce nowe układy GPU będzie można zobaczyć w zegarkach, okularach i innych małych urządzeniach z tym systemem. Zegarki nie są jedynymi urządzeniami, które sporo zyskają dzięki wykorzystaniu wynalazku firmy Imagination Technologies. Bardzo małe układy mogą znaleźć zastosowanie w nowoczesnych sprzętach AGD, jak piekarniki lub lodówki. Piekarnik z Androidem nie jest już abstrakcją, gdyż możliwe będzie pobieranie aplikacji ze Sklepu Play oraz oglądanie filmów z wykorzystaniem WiFi.

bDUoVVmL

Nowy układ GPU otwiera nowe możliwości dla wielu urządzeń. Nie jest wykluczone, że wkrótce zostanie również wykorzystany w smartfonach i tabletach z niższej półki cenowej.

Udostępnij:
bDUoVVnH