Wyświetlanie sformatowanych PDF-ów w Google

Wyświetlanie sformatowanych PDF-ów w Google

Redakcja
08.10.2009 13:09, aktualizacja: 09.10.2009 09:42

Firma Google poinformowała o ulepszeniu funkcji umożliwiającej wyświetlanie w przeglądarce dokumentów PDF, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania.

Niekiedy na stronie z wynikami wyszukiwania znajdują się dokumenty PDF, których otworzenie w przeglądarce WWW (bez odpowiedniego dodatku takiego jak np. Adobe Acrobat) nie jest możliwe. Google od dłuższego czasu oferuje wprawdzie wyświetlenie ich w wersji HTML, jednak otworzony w ten sposób plik pozbawiony jest oryginalnego formatowania grafik, tabel, czcionek oraz innych elementów. Od dziś Google umożliwia otwieranie poprawnie sformatowanych plików PDF, bezpośrednio z wyszukiwarki po kliknięciu na odnośnik "Wyświetl". Obecnie takie linki dodane zostały do ponad połowy zindeksowanych dokumentów PDF. W przypadku pozostałych wyświetlany jest na razie odnośnik "Wersja HTML". Dokumenty prezentowane są przy pomocy technologii, która wykorzystywana jest już od dawna przez Dokumenty Google, a ostatnio także przez Google Docs - Viewer.

Google zapowiedziało, że wkrótce odnośniki umożliwiające wyświetlenie dokumentów wraz z ich poprawnym formatowaniem będą widoczne dla wszystkich plików PDF oraz innych typów dokumentów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)