Wysyłanie załączników w Offline Gmail już działa

Wysyłanie załączników w Offline Gmail już działa

Redakcja
25.11.2009 14:54

Jedną z bardziej pożądanych funkcji w usłudze Offline Gmail było wysyłanie załączników w czasie, gdy komputer pozbawiony jest dostępu do Sieci. Na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja o udostępnieniu tej opcji. Z okazji tego wydarzenia ogłoszono również dość nietypowy konkurs fotograficzny.

Użytkownicy, którzy chcieliby skorzystać z nowej funkcji muszą najpierw aktywować usługę Offline Gmail dostępną w Laboratorium Gmail. Następnie należy kliknąć na link Offline, jaki wyświetli się koło nazwy użytkownika (prawy, górny róg ekranu) i pobrać wtyczkę Gears, która umożliwi obsługę poczty, gdy komputer nie posiada połączenia z Internetem.

Od tego momentu, by wysłać wiadomość z załącznikiem wystarczy jedynie ją stworzyć, a następnie dodać wybrany plik. E-mail zostanie zapisany w folderze Outbox skąd automatycznie będzie przesłany do adresata w momencie nawiązania połączenia z Siecią.

Przy okazji premiery nowej funkcji, Google zaproponowało również konkurs. Użytkownicy proszeni są o przesyłanie zdjęć przedstawiających moment korzystania z usługi Offline Gmail w jak najbardziej nietypowych miejscach. Nagrodą jest publikacja najciekawszych prac na blogu Gmail.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)