Wzorowany na wersji mobilnej webowy YouTube dostępny dla wszystkich

Wzorowany na wersji mobilnej webowy YouTube dostępny dla wszystkich

Wzorowany na wersji mobilnej webowy YouTube dostępny dla wszystkich
01.06.2015 11:00, aktualizacja: 01.06.2015 12:14

Google ostatnio wprowadza spore zmiany w interfejsie swoich usług i produktów, stawiając przede wszystkim na zapewniający duży komfort korzystania, minimalizm. Tym razem przyszedł czas na webowego odtwarzacza YouTube, którego wygląd stał się zbliżony do wersji mobilnej. Nowy wygląd mogą już testować wszyscy, wystarczy jedno kliknięcie.

Początkowo nowy wygląd mogli wypróbować wybrani użytkownicy. W celu sprawdzenia, czy zaliczaliśmy się do tych osób, musieliśmy zmodyfikować ciasteczka z YouTube. Można było tego dokonać z wykorzystaniem odpowiedniego rozszerzenia dla przeglądarki. Wystarczyło wprowadzić wartość do jednego z pól, czynność niby prosta, ale niewiele osób zdecydowało się na dołączenie do testów.

Obraz

Natomiast teraz można już włączyć nowy wygląd w banalny wręcz sposób. Wystarczy wejść na stronę youtube.com/testtube i na samym dole kliknąć Zacznij korzystać z odtwarzacza. Nie musimy robić nic więcej, od tego momentu odtwarzając jakikolwiek film będziemy widzieli nowy, odświeżony wygląd. Obecnie odtwarzacz nadal jest w fazie testów, ale można spokojnie z niego korzystać na co dzień, działa bez zarzutów. Google obiecuje, że w najbliższym czasie będą dodawane kolejne funkcje, a także będą wprowadzane poprawki w wyglądzie.

Nowy odtwarzacz widocznie nawiązuje do wersji mobilnej. Dostajemy przezroczystość, większe przyciski, a także prosty i intuicyjny interfejs. Natomiast dolny pasek chowa się także poza trybem pełnoekranowym. Teraz webowy odtwarzacz wygląda nowocześniej i jest dostosowany do wyglądu innych usług od Google. Ujednolicanie interfejsów trwa cały czas, ciekawe jaka usługa będzie następna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)