Xara do końca kwietnia rozdaje Xtreme 5 — program do grafiki wektorowej, projektowania stron i edycji zdjęć

Xara do końca kwietnia rozdaje Xtreme 5 — program do grafiki wektorowej, projektowania stron i edycji zdjęć

15.04.2013 13:00

Xara, producent różnej maści oprogramowania graficznego, do 29 kwietnia udostępnia pełną wersję programu do grafiki wektorowej, podstawowej obróbki zdjęć i projektowania — Xara Xtreme 5 — za darmo.

Program Xara Xtreme 5 został wydany w 2009 roku. Ta wersja okazała się być bardzo szybka i jeszcze się nie zestarzała, dzięki czemu świetnie się sprawdzi na słabszych maszynach. Należy jednak pamiętać, że jest to program konsumencki, w związku z czym nie znajdziemy tu niektórych możliwości wersji Pro (obecnie Xara Designer Pro), jak eksport do XPS, montowanie panoram czy obsługa wielu procesorów.

Możliwości programu są bardzo szerokie. Z pewnością sprawdzi się on jako narzędzie do tworzenia ilustracji wektorowych, które można zapisać między innymi w formacie EPS. Można dzięki niemu zaprojektować stronę internetową, dokument do wydruku, rysować, a nawet wywołać zdjęcia z formatu RAW i wykonać podstawowy retusz. W wersji 5 pojawiły się takie nowości, jak skalowanie obrazów z zachowaniem proporcji obiektów na zdjęciach (znane w Photoshopie jako content-aware scale), liczne poprawki eksportu stron internetowych i nowa galeria obiektów. Pełną listę zmian wprowadzonych w tej wersji można znaleźć tutaj.

Obraz

Na stronie producenta można przeczytać, że pełna wersja kosztującego normalnie 89 dolarów programu dla Windows jest dostępna do 29 kwietnia całkowicie bez opłat, wraz ze wszystkimi korzyściami z jego posiadania — na przykład możliwością kupienia tańszej aktualizacji do Xara Photo   Graphic Designer. Jest to też niepowtarzalna okazja na zdobycia wersji 5, jeśli ktoś nadal pracuje ze starszą wersją Xtreme. Aby skorzystać z pełnej wersji programu, potrzebne jest konto na stronie producenta. Klucz aktywacyjny zostanie wysłany na adres e-mail podany przy rejestracji.

Firma Xara znana jest na rynku oprogramowania od lat. Zadebiutowała ponad 30 lat temu z programem Wordwise — edytorem tekstu dla BBC Micro. Początki programu Xara Xtreme sięgają roku 1995, kiedy to na rynek wszedł konkurent dla CorelDRAW — Xara Studio. Firma Corel kupiła na niego licencję i do 2000 roku sprzedawała go jako zorientowany na projektowanie stron CorelXARA. Xara planowała także wydanie wersji dla Linuksa i OS X programu, ale nic z tego nie wyszło. Osoby zainteresowane programami firmy Xara powinna przypaść do gustu strona Xara Xone, gdzie można znaleźć instrukcje, materiały do nauki i darmowe zasoby — szablony stron, tekstury, elementy stron itp.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)