Xbox: Microsoft już planuje kolejne konsole. "Streaming nie wyklucza rozwoju sprzętu"

fot. Unbox Therapy/YouTube
fot. Unbox Therapy/YouTube

28.09.2020 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wydając konsole Xbox Series X i S oraz promując usługę grania w chmurze (xCloud) rozgrywa bitwę na dwóch frontach. Na jednym, w tradycyjny sposób – z Sony i PS5, a z drugiej strony w świecie strumieniowania gier – z Google Stadia, nadchodzącym Amazon Luna czy też GeForce Now. Przyszłość rysuje się coraz bardziej pod znakiem cyfrowym i "streamingowym". Szef działu gier w Microsofcie, Phil Spencer miał ostatnio kilka słów do powiedzenia na ten temat na łamach Yahoo! Finance.

Xbox Series X|S to nie ostatnie Xboxy. Nie wiadomo jednak, czy będą modele "Pro"

Firma z Redmond, jak ujawnił w niedawnej rozmowie Spencer, zamierza nadal tworzyć kolejne konsole Xbox. – Jeśli chodzi o sprzęt, z naszej strony na pewno pojawią się dalsze konsole – powiedział szef marki Xbox. – Tak jak w przypadku filmów czy muzyki, streaming nie wyklucza innowacji sprzętowych – powiedział pracownik Microsoftu.

Kontekst wypowiedzi Spencera był bardzo ogólnikowy i prawdopodobnie tyczył się sprzętu dalszej generacji niż ta, która zacznie się wraz z premierami Xbox Series X / PlayStation 5. Nie wiadomo jednak, czy w 9. generacji konsol ujrzymy wersje "Pro" bieżących konsol.

Dla samego Microsoftu możliwości rozwoju jest jednak sporo – firma w teorii mogłaby w przyszłości wydać Xbox Series X w wersji bez napędu, a także dedykowaną przystawkę do telewizorów, aby można było z ich poziomu strumieniować gry z xCloud.

W przeszłości pojawiały się przesłanki, że usługa strumieniowania gier Xbox mogłaby trafić na telewizory Samsunga, który jest bliskim partnerem Microsoftu. Zważywszy na to, że Amazon Luna będzie dostępne na platformach Smart TV, w tym Fire TV – wydaje się to być logicznym posunięciem.

Na razie jednak kluczowe dla amerykańskiego potentata jest promowanie Xbox Game Pass na istniejących urządzeniach, a więc konsolach Xbox, PC oraz smartfonach z Androidem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)