Xbox One z poprawionym interfejsem będzie lepszym kompanem do rozmów

Xbox One z poprawionym interfejsem będzie lepszym kompanem do rozmów

Xbox One z poprawionym interfejsem będzie lepszym kompanem do rozmów
16.06.2015 22:10

Programiści zatrudnieni w Microsofcie z pewnością na brak zajęć ostatnio nie narzekają. Pracują oni nad Windows 10, Windows 10 Mobile, a także nad dużą aktualizacją dla Xboksa One. Aktualizacja przyniesie przeprojektowany, płynniejszy interfejs. Korzystanie z konsoli ma stać się wygodniejsze i bardziej intuicyjne. To nie wszystko, Xbox One otrzyma również Cortanę.

Firma z Redmond intensywnie pracuje nad swoją konsolą nowej generacji. Najważniejsza informacją z ostatnich dni z pewnością jest wsteczna kompatybilność. Podczas konferencji na E3 dowiedzieliśmy się, że będziemy mogli uruchomić tytuły z Xboksa 360, do końca tego roku ma pojawić się ponad 100 produkcji.

350137871765891009

Nie są to jedyne nowości jakie przygotowuje Microsoft. Firma zapowiedziała, że obecne pracuje nad większą aktualizacją, która zostanie opublikowana już jesienią tego roku. Zmian będzie sporo i nie będą to tylko niewielkie nowości mająca na celu poprawienie działania konsoli. Interfejs zostanie przeprojektowany, tak aby korzystanie stało się wygodniejsze i było bardziej intuicyjne. W głównym menu zobaczymy listę ostatnio uruchomionych gier. Dodatkowo przy każdym tytule pojawią się dokładniejsze informacje, jak chociażby osiągnięcia i dostępne dodatki. Ma to pozwolić na łatwiejsze odkrywanie nowych treści, o których obecnie możemy nawet nie wiedzieć.

Walkthrough: The New Xbox One Experience

Znacząco zmieniony zostanie obecny system komunikacji ze znajomymi, między innymi otrzymamy szybszy dostęp do wiadomości. Dostaniemy również lepszy pogląd ostatnich aktywności naszych znajomych i producentów gier. Natomiast do bardziej kosmetycznych zmian można zaliczyć nowe awatary, które mają być stworzone z myślą o konsoli nowej generacji. W związku z tym możemy spodziewać się przede wszystkim poprawy ich wyglądu.

Jedną z większych zmian będzie wprowadzenie Cortany. Pozwoli to na wydawanie bardziej naturalnych poleceń głosowych, chociażby będziemy mogli sprawdzić dostępność online znajomego. Prawdopodobnie w końcu nie będziemy musieli uczyć się specjalnych poleceń. W przypadku Cortany pojawia się jednak poważny problem – dostępność, obecnie w Polsce z niej nie skorzystamy. Szkoda, bo z tego powodu produkty Microsoftu znacząco tracą na funkcjonalności. W końcu Cortanę znajdziemy również w Windows Phone i Windows 10. Oprócz wszystkich wcześniej wymienionych zmian, dostaniemy również odczuwalną optymalizację, interfejs ma pracować znacznie płynniej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)