Xbox Series S był pokazywany już wcześniej, tylko nikt nie zwrócił na niego uwagi

Xbox Series S był pokazywany już wcześniej, tylko nikt nie zwrócił na niego uwagi

Xbox Series S był pokazywany już wcześniej, tylko nikt nie zwrócił na niego uwagi
Piotr Urbaniak
13.09.2020 09:31

Kiedy świat dowiedział się o Xboksie Series S, tańszej konsoli nowej generacji Microsoftu, można było mówić o pewnym zaskoczeniu. Plotek na jej temat było sporo, jednak przeważnie dość mglistych i bez najważniejszego – zdjęć samego sprzętu. Tymczasem, jak się okazuje, firma z Redmond pokazywała urządzenie już wcześniej. Tylko, nikt nie zwrócił na nie uwagi.

Szef Xboksa, Phil Spencer, podczas swych wystąpień w serwisie YouTube co najmniej trzykrotnie miał Xboksa Series S ukrytego za plecami – potwierdza Microsoft. Przy czym po raz pierwszy zdarzyło się to 1 lipca, a więc ponad dwa miesiące przed bezpośrednim ogłoszeniem.

I choć subtelne ukrywanie nieznanego w przestrzeni publicznej sprzętu może wydawać się zabiegiem dość dziwnym, należy zauważyć, że jest to modelowe zachowanie dla działu Xbox. Wystarczy sobie przypomnieć chociażby trailery z czasów E3 2017, kiedy to języczkiem u wagi był Xbox One X i jego 6 TFLOPs mocy obliczeniowej. Rzeczoną cyfrę upychano gdziekolwiek to możliwe.

Wówczas jednak społeczność rozgryzła zagadkę bardzo szybko, a teraz tajemniczego przedmiotu u Spencera literalnie nie zauważył nikt. Ale być może właśnie o to producentowi chodziło.

Zwróćcie uwagę, że Xbox Series S reklamowany jest jako najmniejsza konsola w historii marki Xbox, a jednocześnie najmniejsza konsola nowej generacji w ogóle. Tak mała, że gracze ją przeoczyli. Co by nie mówić, marketingowo historia bardzo ładnie spina się w całość. Ciekawe tylko, czy było jakieś rozwiązanie awaryjne w przypadku ewentualnego zdemaskowania sprzętu ;)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)