Xbox Series X i S – wyciekła cena oraz premiera. Jest małe zaskoczenie

Strona główna Aktualności
fot. @_h0x0d_
fot. @_h0x0d_

O autorze

Microsoft nie był w stanie utrzymać w tajemnicy informacji o cenie i premierze swoich nowych konsol: Xbox Series X oraz Xbox Series S (o sensie jego istnienia pisaliśmy tutaj). Kilku ekstremalnie wiarygodnych dziennikarzy w branży technologicznej uzyskało dostęp do materiałów promocyjnych sprzętu i podzieliło się tą informacją ze światem.

Ile będzie kosztować Xbox Series X i S?

Aktualizacja, 08.09.2020, godz. 10:10: Microsoft oficjalnie potwierdził model Xbox Series S oraz jego amerykańską cenę

Według materiałów z prezentacji Microsoftu, w których posiadanie weszli znani informatorzy Brad Sams i Jez Corden (Windows Central), konsole będą w USA wycenione następująco:

 • 499 dolarów – Xbox Series X (1833 zł)
 • 299 dolarów – Xbox Series S (1129 zł)
 • Aktualizacja 2, 08.09.2020, godz. 15:13: Mamy oficjalną cenę Xbox Series S na Polskę - to 1349 złotych

  Aktualizacja 3, 09.09.2020, godz. 16:32: Poznaliśmy oficjalną cenę Xbox Series X na Polskę - to 2249 złotych

  Orientacyjne przeliczenie na złotówki według średniego kursu NBP z 8 września 2020 r. Należy pamiętać, że polskie (europejskie ogólnie) ceny konsol w praktyce są wyższe o jakieś 20-30 proc, więc na pewno nie będą one na naszym rynku ostatecznie takie, jak z przeliczenia. Gdy wchodził Xbox One X, jego cena w Polsce była wyższa o jakieś 18,39 proc. niż w USA.

  Przy założeniu, że w Polsce konsola Microsoftu byłaby droższa niż w USA w proporcjonalnie ten sam sposób, co Xbox One X w listopadzie 2017, cena Xbox Series X wyniosłaby 2179 zł.

  Warto nadmienić, iż Sams i Corden mają najwyższy poziom reputacji jeśli chodzi o przecieki w branży technologicznej, a informacje przez nich podawane z reguły zawsze okazywały się prawdziwe.

  Xbox Series S konsolą bez napędu

  Microsoft obrał nieco inną taktykę niż Sony z PlayStation 5. Model Xbox Series S, o czym dowiadujemy się teraz po raz pierwszy – jest mniejszy i nie posiada napędu optycznego 4K Ultra HD Blu-ray. Ma również całkowicie odmienne wzornictwo. Jego cena jest także sporo niższa niż Xbox Series X.

  To dlatego, że to (wedle wszystkich wyciekłych dotąd informacji) konsola znacznie mniej potężna (z 4 TFLOPS teoretycznej mocy obliczeniowej) – odznaczająca się tym samym procesorem co model X, ale słabszym układem graficznym i nieco mniejszą ilością RAM-u. Jednak wprowadzenie tak drastycznie tańszego modelu może mieć swoje plusy, szczególnie dla osób o mniej zasobnym portfelu, bądź tych, którzy chcieliby mieć dwie konsole, ale woleliby aż tak się nie nadwyrężać.

  Premiera Xbox Series X/S i reakcja Microsoftu

  Ostatnim elementem układanki Microsoftu jest data wprowadzenia do sprzedaży. Poznaliśmy również i tę informację. To 10 listopada 2020 r., a więc na premierę Assassin's Creed: Valhalla oraz tydzień przed ukazaniem się Cyberpunk 2077 i Call of Duty: Cold War.

  Od momentu nastąpienia przecieku, firma zdążyła już zareagować – najpierw memem, a następnie oficjalną grafiką i informacją o cenie Xbox Series S, potwierdzającą doniesienia Brada Samsa i reszty.

  © dobreprogramy
  s