Xiaomi Mi9 SE chce być jak Huawei P30 Pro. Aktualizacja dodała tryb fotografowania Księżyca

Xiaomi Mi9 SE chce być jak Huawei P30 Pro. Aktualizacja dodała tryb fotografowania Księżyca
09.05.2019 21:24
Xiaomi Mi9 SE otrzymał interesującą aktualizację oprogramowania (Getty Images)
Xiaomi Mi9 SE otrzymał interesującą aktualizację oprogramowania (Getty Images)

Jednym z najciekawszych elementów smartfona Huawei P30 Pro jest bez wątpienia aparat z trzema obiektywami z zoomem optycznym. Jest to ciekawe rozwiązanie, które pozwala wykonywać między innymi imponujące jak na smartfon zdjęcia Księżyca. Dobry efekt jest osiągany między innymi dzięki sztucznej inteligencji, która rozpoznaje fotografowany obiekt i właściwie dobiera parametry.

Jak zwraca uwagę serwis Gizmochina, tryb fotografowania stworzony specjalnie z myślą o zdjęciach Księżyca trafia także do smartfonów innych producentów. Tutaj przykładem jest Xiaomi z modelem Mi9 SE, który otrzymał nowy tryb w aparacie wraz z aktualizacją MIUI do wersji 10.3.10.

Xiaomi Mi9 SE to smartfon wyposażony w moduł aparatu składający się z trzech obiektywów. Główna matryca ma rozdzielczość 48 megapikseli i jest to model Sony IMX586. Dwie pozostałe matryce mają rozdzielczość 13 i 8 megapikseli i współpracują odpowiednio z szerokokątnym obiektywem oraz teleobiektywem dającym dwukrotne przybliżenie względem "głównego" aparatu.

Huawei to także wzór dla OPPO

W kontekście aparatów i producentów prześcigających się na tryby i liczby w specyfikacjach swoich smartfonów, należy także zwrócić uwagę na model OPPO Reno, który wraz z aktualizacją otrzyma nowe maksymalne cyfrowe powiększenie w aparacie. Dzięki temu "na papierze" pod tym względem okaże się lepszy od wymienionego już P30 Pro firmy Huawei. Więcej przeczytacie w odrębnej publikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)