Xiaomi Mi9 SE chce być jak Huawei P30 Pro. Aktualizacja dodała tryb fotografowania Księżyca

Xiaomi Mi9 SE chce być jak Huawei P30 Pro. Aktualizacja dodała tryb fotografowania Księżyca

Xiaomi Mi9 SE otrzymał interesującą aktualizację oprogramowania (Getty Images)
Xiaomi Mi9 SE otrzymał interesującą aktualizację oprogramowania (Getty Images)
Oskar Ziomek
09.05.2019 21:24

Jednym z najciekawszych elementów smartfona Huawei P30 Pro jest bez wątpienia aparat z trzema obiektywami z zoomem optycznym. Jest to ciekawe rozwiązanie, które pozwala wykonywać między innymi imponujące jak na smartfon zdjęcia Księżyca. Dobry efekt jest osiągany między innymi dzięki sztucznej inteligencji, która rozpoznaje fotografowany obiekt i właściwie dobiera parametry.

Jak zwraca uwagę serwis Gizmochina, tryb fotografowania stworzony specjalnie z myślą o zdjęciach Księżyca trafia także do smartfonów innych producentów. Tutaj przykładem jest Xiaomi z modelem Mi9 SE, który otrzymał nowy tryb w aparacie wraz z aktualizacją MIUI do wersji 10.3.10.

Xiaomi Mi9 SE to smartfon wyposażony w moduł aparatu składający się z trzech obiektywów. Główna matryca ma rozdzielczość 48 megapikseli i jest to model Sony IMX586. Dwie pozostałe matryce mają rozdzielczość 13 i 8 megapikseli i współpracują odpowiednio z szerokokątnym obiektywem oraz teleobiektywem dającym dwukrotne przybliżenie względem "głównego" aparatu.

Huawei to także wzór dla OPPO

W kontekście aparatów i producentów prześcigających się na tryby i liczby w specyfikacjach swoich smartfonów, należy także zwrócić uwagę na model OPPO Reno, który wraz z aktualizacją otrzyma nowe maksymalne cyfrowe powiększenie w aparacie. Dzięki temu "na papierze" pod tym względem okaże się lepszy od wymienionego już P30 Pro firmy Huawei. Więcej przeczytacie w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)