Huawei P30 Pro uznany przez TIPA za najlepszy fotograficzny smartfon na rynku

Strona główna Aktualności

O autorze

Stowarzyszenie TIPA przyznało swoje fotograficzne wyróżnienia na rok 2019. Jedna z nagród trafiła do najlepszego - zdaniem jurorów - aparatu w smartfonie. Wybór mógł być tylko jeden.

TIPA (Stowarzyszenie Wydawców Prasy Fotograficznej) zrzesza kilkadziesiąt najważniejszych pism fotograficznych. Co roku zespół ekspertów wyłania najlepszy sprzęt fotograficzny i przyznaje prestiżowe nagrody TIPA Awards.

Huawei P30 Pro ze statuetką TIPA Awards w kategorii "Najlepszy fotograficzny smartfon"

Jurorzy wyróżniają nie tylko klasyczne aparaty i obiektywy, ale i smartfony. Tym razem wybór padł na najnowszego flagowca Huaweia.

W swoim uzasadnieniu eksperci zwrócili uwagę na:

  • trzy obiektywy o różnych ogniskowych (obiektyw standardowy, ultraszeroki oraz teleobiektyw z 5-krotnym przybliżeniem optycznym) oraz sensor ToF do detekcji głębi;
  • rekordowo czułą matrycę (ISO 409 600), która zapewnia "najlepszą jak dotąd jakość w trudnych warunkach oświetleniowych";
  • tryb super-zoom, który dzięki połączeniu teleobiektywu i specjalnych algorytmów pozwala zastosować nawet 50-krotne przybliżenie.

Podpisuję się pod tym werdyktem wszystkimi kopytami

Pisaliśmy już o tym nie raz, ale dobre technologie trzeba chwalić. Huawei P30 Pro to po prostu nowa jakość w świecie mobilnej fotografii. Takich możliwości jeszcze w smartfonie nie było.

Podobnie jak w przypadku TIPA, największe wrażenie robi genialny zoom (nawet przy 10-krotnym przybliżeniu ostrość stoi na wysokim poziomie) oraz - przede wszystkim - kapitalna jakość zdjęć robionych po ciemku.

© dobreprogramy
s