Xiaomi na dobrej drodze, aby być trzecim największym producentem smartfonów

Xiaomi na dobrej drodze, aby być trzecim największym producentem smartfonów

Xiaomi na dobrej drodze, aby być trzecim największym producentem smartfonów
03.05.2018 16:01

Mimo pewnej stagnacji w stosowaniu innowacyjnych rozwiązań, rynek smartfonów wciąż jest interesujący, także pod względem udziałów poszczególnych producentów. Owszem na dwóch pierwszych miejscach niewiele się dzieje, ale już kolejne pozycje przechodzą ostatnio spore zmiany.

Według najnowszych danych opublikowanych przez Counterpoint Research, wciąż największym producentem smartfonów pozostaje Samsung, który w pierwszym kwartale 2018 roku sprzedał 78 mln smartfonów. Druga pozycja należy do Apple – firma z Cupertino może pochwalić się 52,2 mln sprzedanych iPhone’ów, z czego sporą część stanowi jubileuszowy iPhone X.

Jak już wspomnieliśmy, na dwóch pierwszych miejscach niewiele się dzieje – wyniki Samsunga są o 3% gorsze niż rok temu, Apple zaliczyło 3% wzrost. Natomiast już trzeci Huawei osiągnął o 14% lepszy wynik niż w 2017 roku, sprzedając łącznie 39,3 mln smartfonów. Jeszcze lepiej wypada Xiaomi, które w ciągu roku osiągnęło wzrost o aż 101%.

Obraz

Xiaomi w pierwszym kwartale tego roku sprzedało 27 mln smartfonów, co jest wynikiem o 13,6 mln lepszym względem poprzedniego roku. Jeśli zdarzy się cud i wzrost będzie zbliżony, to Xiaomi za rok może wskoczyć na trzecią pozycję z wynikiem około 50 mln sprzedanych smartfonów. Oczywiście to bardzo optymistyczne założenia, ale nawet jeśli wzrost sprzedaży zauważalnie spadnie, to Xiaomi i tak może być na dobrej drodze, aby stać się trzecim największym producentem smartfonów na świecie w ciągu najbliższych lat.

Rosnąca sprzedaż smartfonów Xiaomi to przede wszystkim zasługa oferowania bardzo dobrych smartfonów w atrakcyjnych cenach. Chiński producent już wielokrotnie udowodnił, że potrafi stworzyć równie dobre urządzenie jak konkurenci, ale w niższej cenie. To właśnie smartfony Xiaomi są często polecane jako najlepszy wybór w niskiej i średniej półce cenowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)