Xiaomi nie kończy się na smartfonach. Przegląd sprzętu do inteligentnego domu

Xiaomi nie kończy się na smartfonach. Przegląd sprzętu do inteligentnego domu

Nowoczesny salon z depositphotos
Nowoczesny salon z depositphotos
26.02.2018 19:30, aktualizacja: 05.03.2018 20:14

Firma Xiaomi znana jest przede wszystkim ze swoich smartfonów. Jednak chiński producent ma bogate portfolio wypełnione innymi urządzeniami, które podobnie jak smartfony, także dostępne są w atrakcyjnych cenach, nie ustępując droższej konkurencji. Dziś przyjrzymy się ofercie Xiaomi, skupiając się właśnie na wybranych „nie-smartfonach”, a konkretniej inteligentnych urządzeniach AGD. Nasz wybór determinował nie tylko stosunek jakości do ceny, w czym Xiaomi jest mistrzem, ale także dostępność w Polsce, ale także zróżnicowanie cenowe.

Spis treści

  • Xiaomi Mi Air Purifier 2(#jeden)
  • Xiaomi Mi Air Purifier Pro(#dwa)
  • Xiaomi Mi Robot Vacuum(#trzy)
  • Xiaomi Mi Robot Vacuum 2(#cztery)
  • Mi Mijia Kettle Smart (#piec)

Xiaomi Mi Air Purifier 2 – inteligentny oczyszczacz powietrzaTemat czystości powietrza stał się znów w ostatnim czasie niezwykle popularny. Nic więc dziwnego, że coraz częściej szukamy urządzenia, które zapewni lepszą jakość powietrza również w domu. Wartą uwagi propozycją jest Xiaomi Mi Air Purifier 2, testowany i wysoko oceniony między innymi na łamach naszych blogów. Wygląd jest minimalistyczny, zaś celem projektanta było stworzenie bryły, która nie będzie zanadto rzucać się w oczy.

Wśród zalet Mi Air Purifier 2 warto wymienić skuteczność działania, którą zawdzięcza 3-warstwowemu filtrowi, składającemu się z filtra PET, EPA oraz warstwy z węglem aktywnym. Pierwszy wyłapuje duże cząstki, w tym kurz czy sierść zwierząt, następny pyłki z roślin i pyły zawieszone. Ostatnia warstwa usuwa natomiast amoniak i siarkowodór, pozbywając się także niepożądanych zapachów. Na smartfony wydana została aplikacja Mi Home, dostępna na Androida i iOS-a, która daje dostęp do informacji o pracy oczyszczacza powietrza, a także umożliwia sterowanie urządzeniem.

Xiaomi Mi Air Purifier Pro – dla wymagających więcejJeśli spore możliwości Mi Air Purifier 2 okażą się niewystarczające, to Xiaomi przygotowało urządzenie dla bardziej wymagających klientów. Xiaomi Mi Air Purifier Pro umożliwia oczyszczanie większych pomieszczeń – producent deklaruje, że urządzenie sprawdzi się w pokojach o powierzchni nawet do 60 metrów kwadratowych. Wyższa jest również wydajność – 500 metrów sześciennych powietrza na godzinę względem 388 metrów w Purifier 2.

Oczyszczacz został wyposażony w wyświetlacz LCD umieszczony na przodzie obudowy. Podobnie jak mniejsza wersja, Mi Air Purifier Pro także łączy się z mobilną aplikacją, umożliwiając użytkownikowi zdalną kontrolę i sprawdzenie informacji dotyczących powietrza. Oczyszczacz potrafi sam wykryć stopień stężenia zanieczyszczeń i przeprowadzić filtrowanie automatycznie.

Xiaomi Mi Robot Vacuum – inteligentny odkurzacz z własną aplikacjąInteligentny odkurzacz Xiaomi Mi Robot Vacuum może odciążyć przy sprzątaniu domu. Dzięki zastosowanej elektronice, wydajnemu CPU czy wbudowanym czujnikom, potrafi on skutecznie poruszać się po pokoju, w którym właśnie sprząta i sprawnie rozpoznaje geometrię. Akumulator o pojemności 5200 mAh umożliwia mu pracę do 150 minut w trybie standardowym, co według Xiaomi ma przełożyć się na odkurzenie powierzchni mającej 250 metrów kwadratowych na jednym ładowaniu.

Sterować można z wykorzystaniem smartfona. Wystarczy zainstalować aplikację i połączyć się z odkurzaczem, by móc zdalnie zarządzać jego pracą. Odkurzacz łączy się z aplikacją za pomocą Wi-Fi. W naszym teście Mi Robot Vacuum doceniliśmy atrakcyjną cenę, dużą siłę ssania, filtr HEPA, sprawnie poruszanie się w przestrzeni oraz pojemny akumulator.

Xiaomi Mi Robot Vacuum 2 – nowa, cichsza wersja sprytnego odkurzaczaA to już Xiaomi Mi Robot 2, druga odsłona inteligentnego odkurzacza. Warto zwrócić uwagę, że jest on dostępny jest pod marką Reborock i można go spotkać również pod nazwą Reborock S50 – oczywiście będzie to ten sam model. Pojemność akumulatora wynosi 5200 mAh, a deklarowany przez producenta czas pracy to maksymalnie 2,5 godziny. Przekłada się to na wyczyszczenie powierzchni mającej do 250 metrów kwadratowych.

Druga generacja potrafi mapować pomieszczenie, dzięki czemu robot jest w stanie lepiej zaplanować trasę sprzątania. Został wyposażony w czujniki, które umożliwiają uniknięcie spadku ze schodów, analizowane są również krawędzie, jak i moment podniesienia odkurzacza – wówczas następuje jego automatyczne wyłączenie. Do sterowania służy mobilna aplikacja, umożliwiająca m.in. ustalenie godzin, w których robot może pracować. Względem poprzednika usprawniono jeszcze dwie cechy – druga odsłona jest cichsza i może pokonywać przeszkody o wysokości 2 cm, nie zaś – jak „jedynka” – maksymalnie 1,5 cm. Polecenie można wydać będąc nawet w pracy, Mi Robot 2 łączy się z Internetem przez Wi-Fi.

Mi Mijia Kettle Smart – gotowanie wody można zlecić aplikacjąW ofercie Xiaomi znajdziemy także łączący się ze smartfonem czajnik. Z Mi Mijia Kettle Smart można połączyć się dzięki mobilnej aplikacji i sterować nim. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się on na tyle tradycyjnych czajników, które nie potrafić nic więcej oprócz podgrzewania wody. Trzeba jednak przyznać, że mimo tego wygląda on całkiem dobrze. Wykonany został z plastiku i stali nierdzewnej, pojemność wynosi 1,5 litra.

Czajnik z aplikacją mobilną komunikuje się za pośrednictwem Bluetooth. Z poziomu aplikacji można ustalić utrzymywanie wybranej temperatury wody – od 40 do 90 stopni Celsjusza. Poza wyborem temperatury możemy zdecydować o czasie, przez jaki ma być ona utrzymana. Wybrać można okres od 1 do 12 godzin.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)