Xiaomi prezentuje prototyp 40-watowej ładowarki bezprzewodowej – bije rekordy

Xiaomi prezentuje prototyp 40‑watowej ładowarki bezprzewodowej – bije rekordy

fot. Kadr z Weibo (Chang Cheng)
fot. Kadr z Weibo (Chang Cheng)
Piotr Urbaniak
02.03.2020 14:23

Xiaomi w 2020 r. zamierza skupić się na rozwoju ładowania indukcyjnego. Tak przynajmniej można sądzić na bazie wideo, które w serwisie Weibo opublikował wiceprezes firmy, Chang Cheng.

Chang przedstawia ładowarkę bezprzewodową o mocy 40 W. Jak widać na udostępnionym materiale, urządzenie pozwala naładować zmodyfikowany (bo standardowa wersja obsługuje ładowanie bezprzewodowe do 30 W) smartfon Mi 10 Pro, wyposażony w akumulator 4000 mAh, od 0 do 100 proc. w ciągu około 40 min.

Wprowadzenie tego rodzaju ładowarki do masowej sprzedaży byłoby nie lada rewolucją. Obecnie topowa ładowarka indukcyjna Xiaomi, model Mi Charge Turbo, ma moc 30 W. A i tak bije na głowę większą część rozwiązań dostępnych w sklepach.

Spekuluje się, że 40-watowe ładowanie indukcyjne będzie jedną z cech szczególnych kolejnego smartfonu Xiaomi z serii Mi Mix, a potem mogłoby trafić do Mi 11.

Xiaomi już kilkukrotnie poruszało na swych konferencjach temat rozwoju ładowania indukcyjnego w stronę wyższych mocy, jednak do tej pory nie widzieliśmy żadnego obrazowego potwierdzenia trwających prac. Przedstawiciele firmy zadowalali się hasłowymi slajdami. Widać jednak, że nie próżnują i istotnie dążą do zmian.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)