Xiaomi stawia na prywatność użytkowników. Firma będzie chronić smartfony przed szpiegowaniem

Xiaomi stawia na prywatność użytkowników. Firma będzie chronić smartfony przed szpiegowaniem

Smartfony Xiaomi mogą zyskać ciekawą funkcję [fot. Paco Freire/SOPA Images/LightRocket via Getty Images]
Smartfony Xiaomi mogą zyskać ciekawą funkcję [fot. Paco Freire/SOPA Images/LightRocket via Getty Images]
Karolina Modzelewska
21.03.2021 17:47, aktualizacja: 22.03.2021 15:47

Po licznych doniesieniach na temat nieuczciwych praktyk Xiaomi, w tym zaskakującej publikacji Forbesa, firma objęła ciekawy kierunek. Portal 4pda.ru poinformował o opracowaniu przez nią technologii chroniącej przed podglądactwem.

Publikacja, która ukazała się na łamach Forbesa, zawierała wiele poważnych oskarżeń wobec Xiaomi. Wśród nich znajdowały się m.in. doniesienia o rejestrowaniu wyświetlanych stron, czy przesyłaniu danych z przeglądarek oraz aplikacji. Oczywiście firma wszystkiemu zaprzeczyła i przekonywała, że artykuł o polityce prywatności Xiaomi zawiera liczne nieścisłości i w błędny sposób interpretuje kwestie związane z gromadzeniem i przechowywaniem danych.

Xiaomi będzie chroniło swoich użytkowników przed szpiegowaniem

Xiaomi robiło, co mogło, aby cała sytuacja nie odbiła się negatywnie na jego wizerunku, ale kolejne zdarzenia, a szczególnie działania podejmowane przez władze Stanów Zjednoczonych (w tym wpisanie Xiaomi na czarną listę zbrojeniową), nie ułatwiały zadania. Firma nadal nie traci zaangażowania w przekonywanie swoich użytkowników do korzystania z jej urządzeń. Ostatnio opracowała nawet technologię, która uwaga… ma chronić przed szpiegowaniem. Dzięki niej do telefonu nie zajrzy nikt oprócz jego właściciela i ewentualnie innych wskazanych osób. Technologia bazuje na przednim aparacie, który "zauważy", czy na telefon spogląda jego właściciel, czy nieznana osoba. Być może już wkrótce trafi do urządzeń Xiaomi, ale jej los nie został jeszcze przesądzony.

Opcja nie jest nowością, bo jak zaznacza portal 4pda.ru, podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku HUAWEI Mate 30. Chodzi tutaj o funkcję "Anti-Peep", która chroni smartfony m.in. w miejscach publicznych. Dodatkowo do licznych modeli smartfonów można dokupić szkło hartowane, które pozwala na wyświetlanie treści pojawiających się na ekranie wyłącznie pod określonym kątem. Takie rozwiązanie sprawia, że osoba patrząca z boku na nasz telefon nie zobaczy np. treści pisanej wiadomości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)