Yahoo! Go przestanie działać na początku 2010 roku

Yahoo! Go przestanie działać na początku 2010 roku18.11.2009 17:33
Redakcja

Yahoo! przygotowuje się do zamknięcia serwisu Yahoo! Go. Ostateczne wyłączenie tej usługi ma nastąpić na początku przyszłego roku. Adam Taggart, przedstawiciel spółki, informuje że oddział odpowiedzialny za technologie mobilne zamierza teraz skoncentrować swoje siły na tworzeniu aplikacji na smartfony (również te z systemem operacyjnym Android czy iPhone).

Yahoo! Go umożliwiało uzyskanie dostępu do wyszukiwarki Yahoo! oraz poczty założonej w ramach tego serwisu z ponad 400 modeli telefonów komórkowych. Twórcy aplikacji poinformowali jednak, że z dniem 12 stycznia 2010 roku usługa ta zostanie wyłączona.

Aplikacja ta była świetnym rozwiązaniem i przez lata przyciągnęła miliony użytkowników. Musimy jednak podążać za rynkiem. Wszystko co robimy w roku 2009 jest wynikiem przejętej przez nas strategii - stwierdził Adam Taggart, szef marketingu w oddziale Yahoo! Mobile. Skutkiem wspomnianej strategii mają być większe inwestycje na tworzenie mobilnej wyszukiwarki internetowej oraz programów przeznaczonych na smartfony (włączając w to urządzenia korzystające z takich systemów operacyjnych jak iPhone czy Android).

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie oddział firmy Yahoo! zajmujący się technologiami mobilnymi tworzył aplikacje m.in. dla serwisu Flickr czy Yahoo! Finance oraz zaprojektował grę Fantasy Football.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)