Yanosik ułatwi sprzedaż samochodu na Allegro. Pierwsze ogłoszenie jest darmowe

Yanosik ułatwi sprzedaż samochodu na Allegro. Pierwsze ogłoszenie jest darmowe

Yanosik ułatwi sprzedaż samochodu na Allegro / mat. pras. Yanosik
Yanosik ułatwi sprzedaż samochodu na Allegro / mat. pras. Yanosik
30.10.2018 13:27, aktualizacja: 31.10.2018 10:11

Co łączy Yanosika i Allegro? Świetna aplikacja do informowania innych kierowców o warunkach na drodze połączyła siły z największą w Polsce platformą sprzedażową, by umożliwić nam… łatwiejsze sprzedawanie samochodów.

Marki Yanosik i Allegro połączyły siły i stworzyły innowacyjne rozwiązanie dla wspólnego punktu zaczepienia – sektora aut prywatnych. Osoby zmotoryzowane, chcące sprzedać swoje auto, od dzisiaj mogą dodać ogłoszenie sprzedaży na Allegro za darmo. Warunkiem jest wystawienie oferty z poziomu aplikacji Yanosik.

System Yanosik to najpopularniejszy w Polsce komunikator dla kierowców, z którego aktywnie korzysta średnio 1,5 mln użytkowników miesięcznie. W aplikacji Yanosik od dłuższego czasu można wpisać dane swojego samochodu, zeskanować dowód rejestracyjny i pobrać historię przeglądów i zmian właścicieli auta, a także skorzystać z preferencyjnego ubezpieczenia Ergo Hestia. Korzystając z tych samych danych możemy też przygotować ogłoszenie sprzedaży samochodu na Allegro.

Schemat dodania ogłoszenia został maksymalnie uproszczony. W karcie „Samochód” w aplikacji można zeskanować kod QR dowodu rejestracyjnego lub wybrać dodany wcześniej samochód, który chcemy sprzedać. Sporo danych zostanie uzupełnionych automatycznie, trzeba będzie jednak samodzielnie podać cenę, opisać dodatkowe wyposażenie, stan blacharski i tak dalej. Warto też przygotować sobie kilka zdjęć auta, które będzie można umieścić w aukcji z poziomu aplikacji.

  • aukcja sprzedaży mojego Freelandera gotowa do wystawienia
  • historia Freelandera pobrana przez aplikację
[1/2] aukcja sprzedaży mojego Freelandera gotowa do wystawienia

Przy wystawianiu samochodu na sprzedaż warto zwrócić uwagę na preferencyjny cennik dla użytkowników Yanosika. Pierwsze ogłoszenie możemy wystawić za darmo na 10 dni pod warunkiem, że korzystając z Yanosika uzbieraliśmy punkty przynajmniej na rangę szeregowego (czyli przejechaliśmy przynajmniej 100 km). Widoczność ogłoszenia przez 20 i 30 dni kosztuje połowę ceny. Dodatkowe możliwości, jak pogrubiony tytuł aukcji i dodatkowa promocja są dodatkowo płatne według zwykłego cennika Allegro. Oferta jest dostępna jedynie dla użytkowników, którzy sprzedają samochody jak osoby fizyczne. Jedna osoba może dodać maksymalnie 3 ogłoszenia, co ma odstraszyć zawodowych dilerów. Co ciekawe, ogłoszenie można zamieścić bez zakładania konta na Allegro.

  • preferencyjny cennik dla użytkowników Yanosika
  • cennnik dodatkowy dla użytkowników Yanosika
[1/2] preferencyjny cennik dla użytkowników Yanosika

Warto też dodać, że na ekranie startowym aplikacji będą pojawiać się ogłoszenia innych użytkowników. Może to być dobra okazja, by znaleźć sobie używane auto marzeń i szansa na dotarcie do szerszego grona potencjalnych kupców samochodu. Dla drugiej strony będzie to jednak drobna niedogodność.

Na szczęście całość została zaprojektowana w taki sposób, żeby nie odwracać uwagi kierowców od prowadzenia samochodu, a oferty można przeglądać przed wyruszeniem w drogę lub po dotarciu na miejsce. W trakcie podróży pojawiają się jedynie nieinwazyjne informacje o najnowszej funkcji w aplikacji.

Yanosika znajdziecie w naszej bazie aplikacji dla Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)