Youtube będzie usuwał niedochodowe konta? Kontrowersyjna zmiana regulaminu

Youtube będzie usuwał niedochodowe konta? Kontrowersyjna zmiana regulaminu

YouTube chce się pozbyć kanałów z niewielką publiką?
YouTube chce się pozbyć kanałów z niewielką publiką?
Redakcja
12.11.2019 16:40, aktualizacja: 12.11.2019 23:33

Youtube ogłasza nowe zmiany w regulaminie, które będą obowiązywały od 10 grudnia. Kontrowersje wzbudza zapis sugerujący możliwość usuwania kont, które nie przynoszą portalowi dochodów. Google jednak zaprzecza takiej interpretacji.

Zapis, który spowodował poruszenie w sieci, brzmi następująco:

"YouTube może zablokować Użytkownikowi dostęp do Usługi lub dostęp z konta Google do całości lub części Usługi, jeśli ma uzasadniony powód, by uważać, że świadczenie Usługi dla Użytkownika przestało być opłacalne."

Fragment ten dotyczy wszystkich usług Google, ale nadal wzbudził on obawy w osobach prowadzących kanał w serwisie YouTube. Użytkownicy z małą publicznością na swoich kanałach zaczęli rozważać, czy zapis ten umożliwi amerykańskiemu gigantowi na usuwanie ich kont. Część z nich nie robiła tego bowiem dla zarobku, a po prostu z czystej pasji. Pojawiły się też sugestie, że takie konsekwencje mogą dosięgnąć osób używających adblocka.

[h2]YouTube zaprzecza[/h2]

Przedstawiciele serwisu YouTube zdementowali tego rodzaju pogłoski, mówiąc, że "zapis nic nie zmieni w dotychczasowym korzystaniu z serwisu i jest on jedynie furtką na potrzeby sytuacji awaryjnych". Takie tłumaczenie brzmi jednak dosyć wymijająco.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)