YouTube obniża jakość wideo – idzie za przykładem Netfliksa

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak

20.03.2020 14:04, aktual.: 20.03.2020 21:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube ogłosił w piątek, że obniży jakość transmisji wideo w Europie, aby zapobiec przestojom związanym ze wzmożonym ruchem sieciowym – donosi Reuters. Wcześniej taki sam ruch wykonał Netflix.

O obniżenie jakości transmisji apelował do gigantów komisarz Thierry Breton. – Platformy transmisji strumieniowej, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy; wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania sieci podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusa – mówił.

Jako pierwszy na apel odpowiedział Netflix. Niniejszym, jak ogłosił dyrektor generalny Google'a, Sundar Pichai, dołącza do niego platforma YouTube. Potwierdza to szefowa YouTube'a – Susan Wojcicki. "Zobowiązujemy się do tymczasowego przełączenia całego ruchu w UE na jakość SDR" – czytamy w oświadczeniu.

Można by z tego wnioskować, że YouTube wyłączy możliwość odtwarzania wideo we wszystkich rozdzielczościach powyżej 720p. W istocie rzeczy chodzi jednak tylko o obniżenie rozdzielczości domyślnej. Wideo załadują się w 480p, ale w razie potrzeby będzie można ręcznie podnieść ich jakość do maksymalnej dostępnej dla danego materiału.

Ograniczenie ma obowiązywać aż do odwołania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (145)