YouTube Shorts będzie konkurować z TikTokiem? Jest pomysł na nową aplikację

YouTube Shorts będzie konkurować z TikTokiem? Jest pomysł na nową aplikację

YouTube planuje stworzyć konkurencję dla TikToka, fot. Pixabay
YouTube planuje stworzyć konkurencję dla TikToka, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
02.04.2020 12:51

TikTok bije rekordy popularności wśród najmłodszych użytkowników internetu, a konkurencja chce ten trend wykorzystać. Jak wynika z najnowszych doniesień serwisu The Information, YouTube pracuje nad aplikacją Shorts, która w praktyce ma być niemalże kopią TikToka – serwisu pozwalającego dzielić się krótkimi filmami w założeniu związanymi z muzyką i tańcem.

Szczegóły nie są na razie znane. Wiadomo jednak, że aplikacja miałaby pozwalać użytkownikom korzystać z licencjonowanej muzyki dostępnej w YouTube Music, co bez wątpienia mogłoby być zaletą. Choć na tym etapie trudno mówić o sztywnym terminie realizacji, aplikacja YouTube Shorts miałaby pojawić się na rynku jeszcze pod koniec bieżącego roku.

Z TikToka korzysta przede wszystkim młodzież, w znakomitej większości niepełnoletnia. Według najnowszych statystyk, w Polsce w styczniu tego roku niecałe 63 proc. użytkowników stanowiły osoby do 15 roku życia. Korzystających mających 19 lat i więcej jest mniej niż 10 procent.

Co ciekawe, potencjał TikToka jest coraz częściej dostrzegany przez organizacje i urzędników. Niedawno informowaliśmy na przykład o oficjalnym profilu WHO, za pośrednictwem którego młodzież ma szansę poznać fakty dotyczące koronawirusa. Kilka dni temu na TikToku pojawiło się też oficjalne konto Prezydenta Andrzeja Dudy.

TikTok na Androida jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)