YouTube świętuje ósme urodziny

YouTube świętuje ósme urodziny

20.05.2013 16:06

Dziś mija 8 lat od startu serwisy YouTube, bez którego Internet nie osiągnąłby takiego kształtu, jak ma dziś. Obecnie ponad 25% pobranych przez przeciętnego europejczyka to właśnie oglądanie YouTube — informacje, muzyka, rozrywka i tak dalej.

Przy tej okazji YouTube pochwalił się, że co minutę użytkownicy umieszczają na serwisie w sumie ponad 100 godzin materiałów. Co miesiąc z YouTube korzysta ponad miliard osób… to prawie co druga osoba dysponująca dostępem do Internetu. Ze strony, gdzie można znaleźć film z psem jeżdżącym na deskorolce YouTube stał się platformą komunikacyjną, informacyjną i rozrywkową, Niedawno zaczął eksperymentować z płatnymi treściami i wątkowaniem komentarzy, umożliwia transmisje na żywo i ma aspiracje zastąpić ludzkości telewizję.

Trzej byli pracownicy PayPala kupili domenę YouTube 14 lutego 2005 roku. Publiczna beta ruszyła w maju 2005, pół roku później serwis miał oficjalną premierę. Pierwszy w historii serwisu film został umieszczony jeszcze przed publicznymi testami — 23 kwietnia 2005.

Me at the zoo

Zamiast filmu okolicznościowego tym razem załoga YouTube we wpisie na blogu umieściła przykłady filmów, które informują, odpowiadają na pytania, bawią, przekraczają granice, łączą ludzi, ratują życie i zmieniają świat.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)