Większość smartfonów już po wyjęciu z pudełka oferuje aplikację z prognozą pogody. Aplikacje pogody są często podobne do siebie i nie wyróżniają się niczym szczególnym. Zupełnie inne podejście prezentuje natomiast aplikacja Thunderly, która powinna spodobać się łowcom burz.

bEUVobGZ

Aplikacja dostarcza informacji o pogodzie na podstawie prognoz w czasie rzeczywistym. Nie jest podawana temperatura czy ciśnienie atmosferyczne, Thunderly pokazuje błyskawice na całym globie. Dane nanoszone są na wirtualną Ziemię, którą można obracać i przybliżać.

350211314129594305

Ostatnie wyładowania przedstawiane są za pomocą kolorowych punktów. Nowe początkowo oznaczane są symbolem pioruna. W ustawieniach możemy włączyć, aby aplikacja o błyskawicach informowała także dźwiękiem, wibracjami oraz mrugnięciem lampy LED tylnego aparatu w smartfonie. Na mapę nanoszone są jeszcze chmury, zorze polarne i aktualne oświetlenie Ziemi.

bEUVobHb

Dodatkowo Thunderly posiada licznik złapanych błyskawic. Zliczana jest liczba wszystkich wyładowań, które udało nam się zaobserwować na smartfonie oraz ich średnia liczba na minutę. Po nadaniu uprawnień, aplikacja umożliwia zlokalizowanie użytkownika i naniesienie jego pozycji na mapę.

Thunderly - Thunder Streaming App

Aplikacja oprócz podawania informacji o wyładowaniach atmosferycznych, nie robi nic więcej. Trzeba jednak przyznać, że całość jest atrakcyjnie przedstawiona. Interfejs jest również intuicyjny. Informacje o piorunach dostarczane są z wykorzystaniem BlitzOrtung, mapy zostały stworzone dzięki Mapbox, a informacje o pogodzie pobierane są z danych OpenWeatherMap. Aplikacja dostępna jest wyłącznie na iOS-a. Thunderly znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (7)
bEUVobHX