Z asystenta Office Now skorzystamy na iOS i Androidzie

Z asystenta Office Now skorzystamy na iOS i Androidzie
Redakcja

25.05.2015 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft intensywnie pracuje nad rozbudowanym asystentem mobilnym i wcale nie chodzi tutaj o Cortanę. Ta oczywiście jest wciąż rozwijana i będzie dostępna w Windows 10, ale korporacja pracuje także nad asystentem Office Now dla użytkowników pakietu biurowego. Ten będzie dostępny na wielu platformach, nie tylko nowym Windowsie, ale również iOS i Androidzie.

O pracach związanych z asystentem informował przed kilkoma miesiącami Bill Gates w ramach sesji AMA a mającej miejsce na łamach reddit. Teraz zapoznać się z jego wersja testową mogą pracownicy i wewnętrzni testerzy Microftu. Choć sami nie możemy jeszcze z niego skorzystać, nieco wrażeń znajdziemy na łamach serwisu Neowin. Aplikacja jest asystentem, ale przygotowanym raczej z myślą o pracy – także w tym przypadku widać, że korporacja z chęcią widziałaby nas w pracy cały czas, także gdy z niej wyjdziemy. Dzięki aplikacji takiej jak ta, życie prywatne będzie przeszkadzać nam w pracy w jeszcze mniejszym stopniu.

Obraz

Autor tekstu przyrównuje ją nieco do platformy Office Delve, która służy ułatwieniu pracy grupowej – po uruchomieniu wyświetla dane związane z aktualnym dniem, nadchodzące spotkania, a także powiadomienia o ważnych wiadomościach w skrzynce pocztowej. Korzystając z Office Now znajdziemy również informacje o drodze dojazdowej do wyznaczonych wcześniej miejsc, nieodebranych połączeniach, pocztę wysłaną do samego siebie (jako często stosowaną formę szybkich „notatek”), a także dane o ewentualnych zmianach. Gdyby okazało się, że zaplanowane wcześniej spotkanie uległo przesunięciu, lub odbędzie się gdzieś indziej, użytkownik aplikacji zostanie o tym powiadomiony. Jak na razie nie jest znany termin udostępnienia wersji stabilnej.

Nie ulega wątpliwości, że Office Now, pomimo podobieństwa w nazwie do Google Now, jest zupełnie innym produktem skierowanym do innych użytkowników. Nie jest to asystent, który przedstawi nam wyniki meczów ulubionych drużyn, czy aktualności z często odwiedzanych witryn internetowych. Za takie zagadnienia będzie odpowiadać Cortana, Office Now „zajmie się” natomiast pracownikami biurowymi. Najważniejsze, że będziemy mogli skorzystać z niego na każdej głównej platformie mobilnej. Podobnie jak ma to miejsce z pakietem biurowym, także i tutaj Microsoft szykuje wersję dla platform konkurencyjnych tj. iOS i Androida.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)