Żabka z własną wersją Paczkomatów. Urządzenia mogą wkrótce trafić do sklepów

Żabka z własną wersją Paczkomatów. Urządzenia mogą wkrótce trafić do sklepów

Sklep sieci Żabka. (money.pl)
Sklep sieci Żabka. (money.pl)
30.06.2020 12:27, aktualizacja: 30.06.2020 12:40

Żabka w swojej centrali w Poznaniu dokonuje testów własnych maszyn do odbioru przesyłek. Tym samym firma ma stanowić kolejną konkurencję dla Paczkomatów, które nadal posiadają dominującą pozycję w tym biznesie.

– Zautomatyzowany odbiór paczek testujemy już w naszej centrali, nie zajmuje on dużo miejsca i może odbywać się bez udziału franczyzobiorcy – powiedział o nowym rozwiązaniu Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Żabka Polska, w rozmowie z "Wiadomościami Handlowymi".

Technologiczny rozwój Żabki

Urządzenie Żabki ma wychodzić już z fazy testowej w centrali i niedługo przejść do testów w większej ilości sklepów. Jego cechą szczególną ma być niewielki rozmiar, dzięki któremu ma się stać "integralnym elementem sklepowej półki".

Dla Żabki tego rodzaju innowacja stanowi także usprawnienie na polu obsługi klienta. Dzięki temu, że wydawaniem paczek nie będzie musiał się zajmować franczyzobiorca, kolejki do kasy automatycznie się skrócą.

To nie pierwsza "innowacja technologiczna", jaką wprowadza Żabka w bieżącym roku. W maju pisaliśmy także o funkcji Żappka Pay, która dała możliwość dokonywania płatności w aplikacji Żappka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)