Zadbaj o zęby jak nigdy wcześniej dzięki szczoteczce do zębów z kamerą

Zadbaj o zęby jak nigdy wcześniej dzięki szczoteczce do zębów z kamerą
05.06.2016 23:32
Zadbaj o zęby jak nigdy wcześniej dzięki szczoteczce do zębów z kamerą

Nie masz pewności, że Twoje zęby są czyste? Chcesz je obejrzeć z każdej strony, ale nie wiesz jak? Na pomoc może przyjść niewielkie lusterko albo gadżet o wiele bardziej zaawansowany – elektryczna szczoteczka do zębów Prophix, która nie tylko porządnie wyczyści co trzeba, ale też zrobi zdjęcia i wyśle je na smartfon.

Szczoteczka, podobnie jak wiele innych znanych nam urządzeń, mogła powstać dzięki miniaturyzacji aparatu fotograficznego. Skoro mamy już kamerki w telefonach, zegarkach i samochodach, czemu nie w szczoteczce do zębów? W Prophix znalazł się aparat z matrycą o rozdzielczości 10 megapikseli, która może nagrywać filmy 1080p.

Jak to działa? Sama szczoteczka nie jest szczególnie innowacyjna. Urządzenie do mycia zębów zostało wyposażone w kilka wymiennych końcówek, które niewiele różnią się od tego, co oferują inni producenci. Znajdziemy tu klasyczną, obrotową szczotkę, szczoteczkę precyzyjną, gumową nasadkę do masowania dziąseł, lusterko, a w bardziej rozbudowanej wersji zestawu także końcówkę do usuwania kamienia z wewnętrznej strony zębów.

Onvi Prophix Video Toothbrush

Kamerka zamontowana tuż obok nasadki, na którą nakładane są końcówki szczoteczki, rejestruje obszar jej działania. Obraz można oglądać na żywo na ekranie smartfona, można też robić zdjęcia i zapisywać w aplikacji, by śledzić postępy w dbaniu o higienę jamy ustnej. Pole widzenia może obejmować jeden ząb lub trzy sąsiadujące zęby. Szczoteczce towarzyszyć będzie aplikacja (już dostępna dla iPhone'a, dla Androida właśnie powstaje), która będzie gromadzić informacje i podpowiadać, jak można lepiej dbać o zęby. Obraz można przesyłać przez WiFi lub Bluetooth.

Szczoteczka z kamerką została wymyślona przez dentystę z Chicago. Zauważył on, że najlepiej przekonać pacjentów do dbania o zęby, pokazując im wnętrze jamy ustnej z pomocą kamery i ekranu. Zamontowanie kamerki na szczoteczce umożliwia wprowadzenie do każdej łazienki techniki dotychczas dostępnej tylko w gabinetach dentystycznych.

Na razie szczoteczki Prophix można zamówić w przedsprzedaży. Będą dostarczane na terenie Stanów Zjednoczonych na początku przyszłego roku. Producent nie wyklucza, że wysyłka do Europy też będzie możliwa, ale jeszcze nie podaje żadnych terminów. Zestawy będą kosztować 299 i 399 dolarów, zależnie od zestawu dostępnych końcówek.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)