Użytkownicy Google Chrome często sięgający do sklepu z nowymi motywami dla przeglądarki powinni zwrócić szczególną uwagę na pobierane pliki. Coraz częściej można wśród nich znaleźć motywy, które poza zmianą wyglądu przeglądarki mają także szkodliwe i uciążliwe działanie. Użytkownicy mogą być bowiem narażeni na automatyczne subskrybowanie streamingów wideo lub działanie innego, szkodliwego oprogramowania.

bEUvqbGZ

Jak zauważa gHacks, metoda bazuje głównie na niewiedzy użytkowników, którzy szukają w sklepie motywów kolorystycznych opartych na konkretnych filmach. W sklepie da się znaleźć kuszące dodatki, których tytuły mają niewiele wspólnego z kolorami, na przykład: Watch Black Panther Online full Movie..., a i od strony funkcjonalnej nie przyniosą nic poza kłopotami na przykład z oprogramowaniem reklamowym.

350247208463132609

Co ciekawe, niektóre z tak przygotowanych motywów mają wielu użytkowników i niezłe opinie. Przed pobraniem warto jednak rozsądnie podejść do sprawy i dokładnie sprawdzić kto udostępnia dane rozszerzenie i co ma na jego temat do powiedzenia – w powyższych przypadkach nawet opis motywu wyraźnie sugeruje, że nie mamy do czynienia z typowym dodatkiem, bo składa się tylko z linków i słów kluczowych opisujących dany film.

bEUvqbHb

Warto dodać, ze to nie pierwszy przypadek, kiedy w sklepie z dodatkami do Google Chrome pojawia się jakaś podejrzana zawartość. Niedawno opisywaliśmy inny problem tego rodzaju, gdy w sklepie znaleźć można było liczne dodatki do blokowania reklam, które w rzeczywistości stanowiły tylko furtkę do ataków w przyszłości.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (21)
bEUvqbHX