Zagrożenie w sklepie Chrome'a – motywy do przeglądarki mogą instalować malware

Zagrożenie w sklepie Chrome'a – motywy do przeglądarki mogą instalować malware
Oskar Ziomek

29.05.2018 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Google Chrome często sięgający do sklepu z nowymi motywami dla przeglądarki powinni zwrócić szczególną uwagę na pobierane pliki. Coraz częściej można wśród nich znaleźć motywy, które poza zmianą wyglądu przeglądarki mają także szkodliwe i uciążliwe działanie. Użytkownicy mogą być bowiem narażeni na automatyczne subskrybowanie streamingów wideo lub działanie innego, szkodliwego oprogramowania.

Jak zauważa gHacks, metoda bazuje głównie na niewiedzy użytkowników, którzy szukają w sklepie motywów kolorystycznych opartych na konkretnych filmach. W sklepie da się znaleźć kuszące dodatki, których tytuły mają niewiele wspólnego z kolorami, na przykład: Watch Black Panther Online full Movie..., a i od strony funkcjonalnej nie przyniosą nic poza kłopotami na przykład z oprogramowaniem reklamowym.

Obraz

Co ciekawe, niektóre z tak przygotowanych motywów mają wielu użytkowników i niezłe opinie. Przed pobraniem warto jednak rozsądnie podejść do sprawy i dokładnie sprawdzić kto udostępnia dane rozszerzenie i co ma na jego temat do powiedzenia – w powyższych przypadkach nawet opis motywu wyraźnie sugeruje, że nie mamy do czynienia z typowym dodatkiem, bo składa się tylko z linków i słów kluczowych opisujących dany film.

Warto dodać, ze to nie pierwszy przypadek, kiedy w sklepie z dodatkami do Google Chrome pojawia się jakaś podejrzana zawartość. Niedawno opisywaliśmy inny problem tego rodzaju, gdy w sklepie znaleźć można było liczne dodatki do blokowania reklam, które w rzeczywistości stanowiły tylko furtkę do ataków w przyszłości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)