Zakaz Wi-Fi w szkołach i szpitalach. Do Sejmu wpłynęła petycja

Zakaz Wi-Fi w szkołach i szpitalach. Do Sejmu wpłynęła petycja

Getty Images
Getty Images
Konrad Siwik
23.10.2021 21:17

Po samorządowej walce z siecią 5G przyszedł czas, by zająć się kolejnym wrogiem – Wi-Fi. Do Sejmu wpłynęła petycja ws. ochrony dzieci oraz ludzi osłabionych przed szkodliwym wpływem na ich zdrowie sztucznego promieniowania mikrofalowego.

Zdaniem twórców petycji sieci Wi-Fi "wytwarzają sztuczne promieniowanie mikrofalowe, które ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi, a w szczególności dzieci, osób chorych i starszych". Na domiar złego znajdują się one w niemal każdej szkole, przedszkolach, szpitalach, hospicjach czy domach dziecka. Na potwierdzenie tezy osoby odpowiedzialne za przygotowanie petycji przywołują szereg badań.

Ironią jest, że w samym dokumencie znajduje się 18 linków kierujących do różnych stron internetowych, w których znajdują się wspomniane prace naukowe.

Twórcy petycji domagają się wdrożenie w formie uchwały Rady Miejskiej całkowitego zakazu funkcjonowania sieci Wi-Fi na obszarach domów dziecka, żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich, szpitali, hospicjów i domów pomocy społecznej.

Alternatywą dla bezprzewodowej sieci we wspomnianych placówkach ma być przejście w całości na połączenie internetowe drogą kablową. Co więcej, w petycji zaproponowano również, aby zakaz obowiązywał pod groźbą kary grzywny w wysokości 100 zł za każdy dzień stosowania sieci Wi-Fi.

Oczywiście trzeba jasno zaznaczyć, że sam pomysł na tego typu rozwiązanie jest absurdalny i ma nikłe szanse na powodzenie. W Polsce każdy ma prawo składać petycje do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami. Tak więc, gdyby ktoś chciał walczyć z całym internetem, również mógłby zwrócić się z tym do Sejmu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (412)